10 najlepszych inwestycji krótkoterminowych w 2020 r

17.02.2021
Category: Które Mogą

Laurie Blank Zaktualizowano 1 sierpnia 2020 r

Niektóre linki zawarte w tym artykule pochodzą od naszych reklamodawców. Przeczytaj nasze Oświadczenie dla reklamodawców.

Jeśli chcesz zmaksymalizować zyski z inwestycji w jak najkrótszym czasie, możesz rozważyć zainwestowanie w jedne z najlepszych inwestycji krótkoterminowych. Nie każdy lubi trzymać swoje pieniądze w zamknięciu przez długi czas.

Inwestowanie w długoterminowe inwestycje, na przykład 401k lub IRA, może być akceptowalne. Możesz jednak pomyśleć o zainwestowaniu części gotówki w inwestycje krótkoterminowe.

Oto niektóre z naszych ulubionych inwestycji krótkoterminowych, które możesz rozważyć, dodając do swojego portfela inwestycyjnego.

W tym artykule

Najlepsze inwestycje krótkoterminowe

Lista najlepszych inwestycji krótkoterminowych obejmuje inwestycje o różnych poziomach ryzyka. Twój poziom tolerancji na ryzyko może pomóc Ci określić, które z tych krótkoterminowych opcji inwestycyjnych preferujesz.

1. Fundusze giełdowe (ETF)Fundusze Exchange Traded, często nazywane ETF, są podobne do funduszy inwestycyjnych. Fundusze ETF są czymś w rodzaju koszyków papierów wartościowych, takich jak akcje, i często są zaprojektowane do śledzenia indeksu bazowego, takiego jak S&P 500.

Jedną dużą różnicą między ETF a funduszem wzajemnym jest to, że ETF są notowane na giełdach, a akcje mogą być przedmiotem obrotu przez cały dzień.

Fundusze ETF mogą posiadać akcje, obligacje, towary lub mieszankę tego typu inwestycji. Możesz kupować udziały w ETF w oparciu o poziom tolerancji ryzyka.

Na przykład, jeśli masz niższy poziom tolerancji ryzyka, możesz rozważyć zakup udziałów w ETF, który posiada wiele akcji blue chipów, takich jak Coca Cola lub McDonald’s.

A jeśli inwestujesz w firmę taką jak Betterment możesz inwestować tak mało, jak chcesz. Nie ma minimalnego salda z członkostwem Betterment Digital.

Kupując akcje ETF, upewnij się, że firma inwestycyjna, z którą współpracujesz, pozwoli Ci wycofać się, kiedy chcesz. Tak jest w przypadku Betterment.

Dlaczego nam się to podoba: Potencjał do niskiej minimalnej inwestycji, potencjał do wyższego zysku

2. Godne obligacje Worthy Peer Capital jest spółką zarejestrowaną w SEC, która oferuje obligacje akredytowanym i nieakredytowanym inwestorom. Firma wykorzystuje wpływy z zakupu obligacji, aby udzielać pożyczek rozwijającym się biznesom w USA.

Wykorzystują dodatkowe wpływy z obligacji na zakup innych inwestycji, takich jak nieruchomości i skarbowe. Wszyscy godni inwestorzy uzyskują stały 5% zwrot z inwestycji. Obligacje są emitowane na okres 36 miesięcy.

Możesz jednak wycofać swoją inwestycję wcześniej, jeśli zajdzie taka potrzeba, i bez żadnych kar. Obligacje sprzedają się za jedyne 10 dolarów za sztukę. Posiadanie konta Worthy nie wiąże się z żadnymi opłatami.

Worthy może płacić inwestorom stałe 5% odsetek, ponieważ zarabiają więcej na pożyczkach, które udzielają przedsiębiorstwom, oraz na innych inwestycjach.

Bonus: Worthy ma również program polecający. Możesz zarobić dodatkowe obligacje, polecając znajomego do Worthy, a znajomy spełnia kryteria otwarcia konta.

Dlaczego nam się to podoba: Wielki zwrot, brak opłat, niskie minimum inwestycyjne

3. Rachunki oszczędnościowe o wysokiej dochodowościRachunki oszczędnościowe o wysokiej stopie oprocentowania są nieco wyższe niż tradycyjne rachunki oszczędnościowe. W dzisiejszych czasach trudno będzie znaleźć tradycyjne konto oszczędnościowe, na którym oprocentuje się znacznie więcej niż 0,05 procent.

Jednak wiele rachunków oszczędnościowych o wysokiej rentowności, takich jak rachunek oszczędnościowy CIT Bank o wysokim dochodzie, oprocentuje 0,75 procent lub więcej. Aby spojrzeć na to z perspektywy liczb, powiedzmy, że masz na koncie oszczędnościowym 10 000 USD.

Przy tradycyjnym oprocentowaniu konta oszczędnościowego zarobisz na tych pieniądzach 5,00 USD w pierwszym roku. W przeciwieństwie do tego, mając konto oszczędnościowe o wysokiej rentowności, w pierwszym roku otrzymasz 75 USD lub więcej.

Chociaż różnica 70 dolarów rocznie nie zmienia życia, może się sumować. I to wciąż pluszowa dodatkowa korzyść dla praktycznie wolnej od ryzyka inwestycji. Ponadto większość rachunków oszczędnościowych o wysokiej rentowności jest ubezpieczona przez FDIC do kwoty 250 000 USD na osobę.

Innymi słowy, rząd zapewnia ochronę salda na wypadek upadłości banku. Oznacza to, że Twoje szanse na utratę pieniędzy na rachunku oszczędnościowym o wysokim zysku są prawie zerowe.

Dlaczego to lubimy: Niskie minimum na start, niskie ryzyko

4. Certyfikaty depozytówPodobnie jak w przypadku rachunków oszczędnościowych o wysokiej rentowności, banki nie wypłacają dużych odsetek na płytach CD. Jednak płacą więcej niż tradycyjne konta oszczędnościowe.

Certyfikaty depozytowe mają uczciwe stawki, ale naprawdę największy zysk znajdziesz w specjalnych bankowych płytach CD. Oferty specjalne na dyski CD to promocje terminowe i stawki, które są wyższe niż tradycyjne stawki CD. Warunki są zwykle na rok lub krócej.

CD w bankach często oprocentowane są blisko lub powyżej oprocentowania rachunków oszczędnościowych o wysokim dochodzie.

Podobnie jak w przypadku rachunków oszczędnościowych o wysokiej rentowności, certyfikaty depozytowe są zwykle ubezpieczone przez FDIC. Oczywiście warto skontaktować się z instytucją, w której rozważasz zainwestowanie w płytę CD, aby upewnić się, że jest ubezpieczona przez FDIC.

Jeśli nie masz nic przeciwko zamknięciu pieniędzy na trzy do dwunastu miesięcy lub dłużej, możesz rozważyć zainwestowanie w płytę CD.

Dlaczego nam się to podoba: krótki termin zapadalności, przystępna minimalna inwestycja, niskie ryzyko

5. Automatyczne inwestowanieZautomatyzowane inwestowanie oznacza, że ​​korzystasz z robo-doradcy, aby wybrać firmy, w które inwestujesz. Informujesz robo-doradcę o sobie, swoich celach inwestycyjnych i preferencjach dotyczących tolerancji ryzyka.

Następnie robo-inwestor wykorzystuje te informacje, aby wybrać odpowiednie dla Ciebie inwestycje. Tak działa M1 Finance .

Dzięki firmom takim jak M1 Finance możesz otworzyć podlegający opodatkowaniu rachunek inwestycyjny lub IRA. Pomogą Ci kupić to, co nazywają „ciastami, czyli fragmenty inwestycji, które odpowiadają Twoim celom inwestycyjnym.

Te „plasterki to udziały lub akcje ETF, które można kupić po przystępnej cenie. Możesz samodzielnie wybrać, z czego składają się plastry, lub skorzystać z plastrów „ciasto eksperta M1 Finance.

Kawałki „ciasta eksperckiego to wstępnie zmieszane inwestycje profesjonalnie zaprojektowane i wybrane na podstawie Twojej tolerancji na ryzyko i innych czynników.

Nie ma wymogu minimalnego salda i możesz rozpocząć inwestowanie, gdy saldo konta M1 Finance osiągnie 100 USD. M1 Finance nie pobiera opłat ani prowizji maklerskich.

Co nam się podoba: niska minimalna inwestycja, możliwość zakupu wstępnie zmieszanych plastrów lub tworzenie własnych, bez opłat

6. Rachunki rynku pieniężnegoRachunek rynku pieniężnego jest czymś w rodzaju hybrydowego konta oszczędnościowo-rozliczeniowego. Ma pewne funkcje konta oszczędnościowego, ale zazwyczaj daje również możliwość wypisania z niego kilku czeków każdego miesiąca.

Wiele banków płaci wyższe oprocentowanie na rachunkach rynku pieniężnego, zbliżone do tego, które zarabia się na rachunku oszczędnościowym o wysokim dochodzie. Nie ma żadnych warunków na rachunkach rynku pieniężnego i często minimalne wymagania dotyczące salda są niskie lub nie ma ich wcale.

Te cechy sprawiają, że rachunek rynku pieniężnego jest dobrą potencjalną inwestycją krótkoterminową. Większość rachunków rynku pieniężnego w renomowanych bankach jest ubezpieczona przez FDIC, ale oczywiście sprawdź w banku, do którego się zaglądasz.

Dlaczego nam się to podoba: możliwości sprawdzania i oszczędzania, niskie minimalne inwestycje, atrakcyjne oprocentowanie

7. Skarbowe papiery wartościoweSkarbowe papiery wartościowe od dawna stanowią inwestycję krótkoterminową o niskim ryzyku. Występują w trzech formach: bonów skarbowych, obligacji skarbowych i obligacji skarbowych. Obligacje skarbowe to inwestycje długoterminowe na 30 lat.

Jednak bony skarbowe mają terminy od 4 do 52 tygodni. A T-Notes mają okresy obowiązywania od 1 roku do 10 lat.

Skarbowe papiery wartościowe są inwestycjami wspieranymi przez rząd. Są wydawane w celu finansowania wydatków rządowych jako alternatywy dla podatków.

Skarbowe papiery wartościowe są zabezpieczone pełną wiarą i kredytem Stanów Zjednoczonych, co oznacza, że ​​rząd obiecuje zebrać pieniądze za pomocą wszelkich legalnie dostępnych środków na ich spłatę. Chociaż Stany Zjednoczone są suwerenną potęgą i mogą spłacać swoje zobowiązania bez możliwości regresu, ich dobre wyniki w zakresie spłat dały skarbowym papierom wartościowym opinię jednej z inwestycji o najniższym ryzyku na świecie.

Eksperci inwestycyjni od dawna uważali skarbowe papiery wartościowe za jedną z najlepszych inwestycji krótkoterminowych o niższym ryzyku. Bony skarbowe i bony skarbowe są dostępne w ratach po 1000 USD.

Zwróć uwagę, że stopy procentowe T-Bill są zazwyczaj dużo niższe niż stopy T-Note. Ponadto, niektóre ulgi podatkowe wiążą się z inwestowaniem w skarbce, które mogą Ci się spodobać. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się ze swoim księgowym.

Co nam się podoba: niska minimalna inwestycja, niskie ryzyko, długa historia stabilności

8. Pożyczki typu peer-to-peerPożyczki typu peer-to-peer to jedna z inwestycji o wyższym ryzyku, które obecnie dzielimy – czasami. Kiedy inwestujesz w firmy pożyczkowe typu peer-to-peer, takie jak Lending Club , możesz zarabiać na odsetkach za pośrednictwem pożyczek społecznościowych.

W Lending Club możesz zainwestować już za 1000 USD. Lending Club oferuje kilka kategorii pożyczek, w które możesz inwestować, od niskiego do wysokiego ryzyka. Wszystkie szczegóły pożyczkobiorcy i pożyczki są udostępniane przed wybraniem inwestycji.

Możesz zdecydować się na inwestycję w inwestycję o 36-miesięcznym terminie zapadalności lub 60-miesięczną inwestycję. Najniższym ryzykiem są kredyty z kategorii A. Pożyczki z kategorii F są największym ryzykiem.

Oczywiście zwroty z pożyczek o niższym ratingu będą wyższe, a zwroty z pożyczek o wyższym ratingu będą niższe.

Co nam się podoba : różnorodność poziomów ryzyka do wyboru, niskie minimalne inwestycje

9. Krótkoterminowe Obligacje KomunalneObligacja komunalna to papier dłużny będący w posiadaniu miasta, powiatu lub innego podmiotu rządowego. Zwykle są wykorzystywane do finansowania projektów kapitałowych, takich jak budowa szkół lub wprowadzanie innych ulepszeń w mieście lub hrabstwie.

Dwa najczęstsze rodzaje obligacji komunalnych to obligacje ogólnego przeznaczenia i obligacje przychodowe. Podobnie jak w przypadku bonów skarbowych i bonów skarbowych, obligacje komunalne typu „general obligatory są zabezpieczone „pełną wiarą i kredytem emitującego podmiotu rządowego.

Obligacje przychodowe są różne. Podczas gdy władza podatkowa rządu popiera obligacje z ogólnym zobowiązaniem, obligacje przychodowe są zabezpieczone określonym projektem lub źródłem.

W związku z tym obligacje typu „general obligatory są inwestycją o niższym ryzyku z obu. Minimalna inwestycja w obligację komunalną wynosi zazwyczaj 5000 USD.

W przypadku obligacji komunalnych odsetki wypłacane są zazwyczaj w dwuletnich ratach. Twoja inwestycja główna zostanie zwrócona pod koniec okresu. W szczególności płatności ratalne mogą sprawić, że obligacje komunalne będą dobrym źródłem pasywnego dochodu.

Co nam się podoba: mniejsze ryzyko, długa historia stabilności

10. Krótkoterminowe fundusze obligacji korporacyjnych Krótkoterminowe fundusze obligacji korporacyjnych prawdopodobnie stanowią jedną z inwestycji o najwyższym ryzyku, o których będziemy tutaj mówić. Obligacje korporacyjne są sprzedawane inwestorom w celu pozyskania pieniędzy dla korporacji.

Podobnie jak w przypadku obligacji skarbowych, odsetki od obligacji korporacyjnych są wypłacane w ratach, a początkowe saldo inwestycji jest zwracane w momencie zapadalności obligacji.

Z drugiej strony fundusz obligacji jest podobny do funduszu inwestycyjnego. Fundusz obligacji inwestuje w mieszankę krótko- i długoterminowych obligacji korporacyjnych.

Korporacyjne fundusze obligacyjne zwykle wiążą się z wyższym ryzykiem, dlatego też zazwyczaj zapewniają wyższy zwrot. Innymi słowy, fundusze obligacji korporacyjnych mogą nie być mądrym wyborem inwestycyjnym dla inwestora unikającego ryzyka.

Należy jednak zauważyć, że istnieją wysokiej jakości fundusze obligacji korporacyjnych, które wiążą się z niższym ryzykiem. Z drugiej strony fundusze obligacji korporacyjnych o niższej jakości będą wiązały się z wyższym ryzykiem.

Uważaj na „śmieciowe obligacje, czyli obligacje korporacyjne, które mimo że wypłata stopy procentowej jest znacznie wyższa, podobnie jest z poziomem ryzyka.

Agencje ratingowe, takie jak Moody’s, posiadają system ratingowy dla funduszy obligacji korporacyjnych, który może pomóc Ci uzyskać jaśniejszy obraz ryzyka związanego z inwestowaniem w korporacyjny fundusz obligacji.

Co nam się podoba: wyższa wypłata, zmienność ryzyka.

Co jest uważane za inwestycję krótkoterminową?

Prawdopodobnie każdy ma swoją definicję tego, co stanowi inwestycję krótkoterminową. Jednak Investopedia definiuje inwestycję krótkoterminową jako każdą inwestycję o okresie krótszym niż pięć lat.

Jednak definicja ta przyznaje również, że okres utrzymywania wielu krótkoterminowych inwestycji wynosi zaledwie od trzech do dwunastu miesięcy. Twoim zadaniem jest zdecydować, w zależności od sytuacji, jak długo lub krótko chcesz zainwestować swoją krótkoterminową inwestycję.

Upewnij się, że masz jasność co do terminu jakiejkolwiek inwestycji, zanim wyłożysz pieniądze na stół.

Jakie inwestycje krótkoterminowe powinienem wybrać?

Definicja „właściwego rodzaju inwestycji krótkoterminowych jest różna dla każdego. Istnieją trzy główne czynniki, które musisz wiedzieć o każdej inwestycji, zanim w nią zainwestujesz.

Poznaj szczegółyZanim zainwestujesz pieniądze, ważne jest, aby poznać szczegóły inwestycji. W co dokładnie inwestujesz? Jaki jest poziom ryzyka inwestycji?

Jakie są opłaty lub warunki związane z inwestycją? Czy możesz wcześniej wypłacić pieniądze? Jeśli tak, ile będzie Cię to kosztować?

W jakich przypadkach może spaść pierwotna wartość Twojej inwestycji? Ile może spaść?

Jakie czynniki wpływają na zwrot z inwestycji? Jakie czynniki wpływają na potencjalną stratę na mojej inwestycji? To są wszystkie pytania, na które chcesz uzyskać odpowiedzi, zanim zdecydujesz się zainwestować pieniądze.

Brak znajomości szczegółów inwestycji może skutkować niezadowalającymi wynikami, takimi jak zablokowanie inwestycji na dłużej niż oczekiwano. Lub strata kwoty głównej Twojej inwestycji.

Poznaj swój poziom tolerancji na ryzykoInvestopedia definiuje tolerancję ryzyka jako stopień zmienności zwrotów z inwestycji i zdolność do tolerowania tych odchyleń.

Na przykład osoba o wysokiej tolerancji na ryzyko nie jest tak stopniowana przez duże wahania inwestycji. I odwrotnie, osoba o niskiej tolerancji na ryzyko nie radzi sobie również z dużymi wahaniami inwestycji.

W zależności od Twojego wieku prawdopodobnie będziesz chciał, aby Twój portfel inwestycyjny obejmował różne inwestycje niskiego i wysokiego ryzyka.

Znajomość poziomu tolerancji ryzyka może pomóc w mądrzejszym wyborze typów inwestycji, które są dla Ciebie najlepsze. Ten quiz dotyczący tolerancji ryzyka pomoże Ci dokładniej określić poziom tolerancji ryzyka.

Poznaj swoją oś czasuTrzecią rzeczą, którą musisz wiedzieć przed zainwestowaniem w jakąkolwiek inwestycję, jest oś czasu. Czy masz ramy czasowe, w których możesz potrzebować pieniędzy, które zamierzasz zainwestować?

I czy wybrana inwestycja będzie działać w tym czasie? Jeśli nie, jakie kary zapłacisz, jeśli będziesz musiał wypłacić pieniądze wcześniej? Czy możesz też wcześniej wycofać inwestycję?

Niektóre rodzaje inwestycji nie pozwalają na wcześniejsze wycofanie salda kapitału. Poznaj swoje ramy czasowe dotyczące tego, kiedy możesz lub będziesz potrzebować pieniędzy, które inwestujesz.

Pracuj nad inwestowaniem w tego typu inwestycje, które dojrzeją, zanim będziesz potrzebować pieniędzy. Lub z osiami czasu, które mieszczą się w Twojej strefie komfortu.

Podsumowanie

Najlepsze inwestycje krótkoterminowe pomagają znaleźć równowagę między zarabianiem odsetek a utrzymaniem się w granicach parametrów tolerancji ryzyka. Dla Ciebie może to być tak proste, jak umieszczenie pieniędzy na rachunku oszczędnościowym o wysokiej wydajności.

Lub tak skomplikowane, jak inwestowanie w pożyczki społecznościowe lub obligacje komunalne. Do Ciebie należy znalezienie odpowiednich inwestycji krótkoterminowych dla swojego portfela inwestycyjnego.

Czy zainwestowałeś w którąś z krótkoterminowych inwestycji wymienionych powyżej? Jeśli tak, jakie było Twoje doświadczenie? A jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, które inwestycje krótkoterminowe są dla Ciebie najbardziej atrakcyjne?

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy