Dlaczego Bitcoin rośnie? Przyjęcie kryptowaluty w Kanadzie

17.02.2021
Category: Jest Również

Kluczowe wnioski:

 • W ciągu ostatniego roku więcej osób w Kanadzie szukało w Google hasła „Bitcoin niż „Banki czy „Kim Kardashian
 • 76% kanadyjskich uczestników znało pojęcie kryptowaluty. Z tych 76% – 97% już wie, czym jest Bitcoin.Świadomość Bitcoina zmierza w kierunku głównego nurtu , Oxford English Dictionary niedawno dodał słowo „Satoshi, które jest najmniejszą jednostką Bitcoina.Kryptowaluta przeszła długą drogę od swoich początków jako „ecash w latach 80-tych. Obecnie w użyciu jest ponad 1000 kryptowalut, a własność i świadomość wciąż rośnie. Bitcoin, prawdopodobnie najbardziej znana kryptowaluta w użyciu, rozwijała się wykładniczo od czasu jego powstania w 2008 roku, szczególnie w Kanadzie. Czy wiesz, że: średnio w ciągu ostatniego roku Kanadyjczycy szukali hasła „Bitcoin częściej niż „Kim Kardashian czy „Banks. Korzystając z danych dostarczonych przez ankietę przeprowadzoną przez CorbinPartners między 5 lipca a 29 października 2018 r., W tym artykule omówimy wzrost popularności kryptowalut i rosnącą świadomość w Kanadzie. Przeczytaj artykuł.

  Zwiększona świadomość

  „76% respondentów zna pojęcie kryptowaluty. Spośród tych 76% Kanadyjczyków 97% z nich już wie, czym jest Bitcoin

  Od połowy do końca 2018 roku partnerzy Corbin przeprowadzili wywiady z 1226 respondentami w całej Kanadzie, starając się ocenić, jak warty uwagi stał się Bitcoin. Spośród 1226 ankietowanych respondentów 76% wiedziało, czym jest kryptowaluta. Oznacza to, że około 930 Kanadyjczyków – wielkości średniej wielkości liceum w Toronto lub pociągu TTC w godzinach szczytu – już wiedziało, czym jest kryptowaluta. Z tych 930 Kanadyjczyków, którzy powiedzieli „tak, wiedząc, czym jest kryptowaluta, 97% z nich było już świadomych tego, czym jest Bitcoin. Tak więc, nawet jeśli pojęcie kryptowaluty było nieznane, nowość Bitcoina nie była.

  Dlaczego Bitcoin rośnie?

  Jeśli pomyślisz o tym, jak często słowo „Bitcoin jest używane w mediach głównego nurtu, nie jest zaskakujące, że 97% ludzi, którzy wiedzieli, czym jest kryptowaluta, również wiedziało, czym jest Bitcoin. Bitcoin jest również najpopularniejszą walutą w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, więc nie jest zbyt daleko idące, aby sugerować, że świadomość Bitcoina zmierza w kierunku głównego nurtu. Na przykład Oxford English Dictionary niedawno dodał słowo „Satoshi, które jest najmniejszą jednostką bitcoina. Inny przykład można zobaczyć w Toronto, gdzie istnieje rosnąca sieć start-upów Bitcoin i bankomatów Bitcoin, których ilość ustępuje tylko USA. Rząd i banki kanadyjskie również podejmują zdecydowane wysiłki w celu zwiększenia i wzmocnienia przepisów dotyczących kryptowalut. Jeśli weźmiesz pod uwagę te wysiłki i wszystkie start-upy w Toronto,z pewnością wydawałoby się, że Bitcoin tu zostanie.

  „Jedno z pytań ankietowych skierowanych do użytkowników innych niż Bitcoin dotyczyło postrzeganych zalet korzystania z Bitcoin w porównaniu z tradycyjną walutą. Spośród 686 osób, które odpowiedziały, 39% stwierdziło, że globalna / transgraniczna użyteczność wydaje się być najkorzystniejszą cechą Bitcoina

  Poświęć chwilę, aby zastanowić się, dlaczego Bitcoin rośnie i jakie zalety związane z Bitcoinem zmotywowałyby Cię do wypróbowania go lub zakupu. Jeśli myślałeś, że globalna zamienność Bitcoina lub abstrakcyjna forma fizyczna były aktywami, nie jesteś sam! Spośród ankietowanych uczestników, którzy wcześniej nie korzystali z Bitcoina, 39% uznało jego globalne / transgraniczne wykorzystanie za dużą zaletę. Biorąc pod uwagę, że Bitcoin powstał jako cyfrowywaluta, to ma sens. Użytkownicy Bitcoin nie muszą martwić się o międzynarodowe kursy wymiany, ponieważ cyfrowa waluta jest prawie taka sama na każdym komputerze! Użytkownicy bitcoinów nie muszą też martwić się o podstępne ukryte opłaty, które są zwykle związane z robieniem zakupów w innych częściach świata. Hipotetycznie, jeśli podróżujesz za granicę i desperacko pragniesz tego drogiego przedmiotu, możesz potencjalnie użyć swojego Bitcoina do pokrycia kosztów podróży bez martwienia się o kursy wymiany i gotówkę.

  Wyszukiwania Google

  Wracając do momentu, w którym rozważaliśmy zalety Bitcoina, mogłeś położyć znaczną wagę na abstrakcyjnej formie fizycznej Bitcoina. Spośród ankietowanych uczestników 22% stwierdziło, że brak fizycznej formy Bitcoina (tj. Nie jest to gotówka w portfelu, książeczka czekowa lub plastikowa karta) był dostrzegalną zaletą kryptowaluty. Nie jest to zaskoczeniem, ponieważ coraz więcej konsumentów bierze udział w transakcjach bezgotówkowych, takich jak płatności Apple i Google Pay, czy elektroniczne przelewy pieniężne. Ponadto większość handlowców postrzegała Bitcoin jako „cenną innowację, szybką, wygodną i bardziej opłacalną transakcyjnie w porównaniu z kartami debetowymi lub kredytowymi. Jeśli klient płaci za towary za pomocą Bitcoin, sprzedawca nie musi martwić się o uiszczanie opłat administracyjnych na rzecz banków, gdy używany jest debet lub kredyt. To wygląda jak,z obu stron transakcji fizyczna forma Bitcoina – lub jej brak – jest dużym plusem.

  „W ciągu ostatniego roku więcej osób w Kanadzie szukało w Google hasła„ Bitcoin niż„ Banki czy„ Kim Kardashian

  Jeśli statystyki ankiety, które omówiliśmy do tej pory, nie są wystarczająco przekonujące, spójrz na trendy wyszukiwania Google zarejestrowane między 1 listopada 2018 r. A 1 września 2019 r. Średnio więcej osób szukało hasła „Bitcoin niż „Kim Kardashian, czyli ktoś, kto ma ponad 150 milionów obserwujących na Instagramie, ponad 62 miliony obserwujących na Twitterze i 17 sezonów reality show. Jeśli osoba, która ma więcej obserwujących niż trzykrotnie większa niż populacja Kanady, może zostać przeszukana przez walutę, która istnieje tylko od 10 lat, co to oznacza dla przyszłej świadomości Bitcoina? Wyniki wyszukiwania wskazują przynajmniej, że Bitcoin w końcu przeniknął do zbiorowej świadomości Kanadyjczyków i stał się głównym nurtem .

  Aby pomóc spojrzeć na adopcję kryptowalut z odpowiedniej perspektywy, ta grafika przedstawia porównanie kapitalizacji rynkowej Bitcoina z innymi przełomowymi firmami. Jak widać na grafice, Bitcoin zdążył już wyprzedzić IBM (stuletnią firmę), Shopify i Canopy Growth. Byłoby niezwykłe, gdyby Bitcoin mógł wyprzedzić JPMorgan, jeden z amerykańskich banków „Wielkiej Czwórki i wylądować za Google, ale to może trochę potrwać.

  Zwiększona własność

  Czy kiedykolwiek rozważałeś posiadanie Bitcoina? Jeśli tak, to jaki czynnik zmotywowałby Cię do ostatecznego zakupu lub przynajmniej użycia Bitcoina? Może byłaby to czysta nowość polegająca na użyciu cyfrowej waluty i rzuceniu się w przyszłość. A może to dlatego, że czytałeś o możliwościach inwestycyjnych i chcesz rozszerzyć swój portfel. Niezależnie od tego, jest coś , co cię intryguje. Spośród respondentów ankiety, którzy byli właścicielami / użytkownikami Bitcoinów, 39% stwierdziło, że powodem, dla którego otrzymali Bitcoin po raz pierwszy, było to, że chcieli go po prostu spróbować. Oznacza to, że około 86 osób zdecydowało się na zakup Bitcoina, aby zobaczyć, jak to jest! To dość odważna decyzja, aby zapewnić takie doświadczenie.

  Oprócz doświadczonych użytkowników, jedna trzecia osób, które otrzymały Bitcoin, powiedziała, że ​​otrzymała go w celach inwestycyjnych. Oznacza to, że ci użytkownicy prawdopodobnie przeprowadzili trochę badań nad wartością Bitcoina i byli zainteresowani jego wzrostem w ciągu ostatnich kilku lat. Jeśli należysz do osób, które słyszały o Bitcoinie, czy zbadałeś potencjał inwestycyjny tej waluty? Nawet jeśli nie badałeś Bitcoina z myślą o tym celu, liczba startupów w Toronto, nie wspominając o startupach w USA, mówi o wartości posiadania Bitcoin.

  Crypto staje się głównym nurtem

  Świadomość Bitcoina wzrosła o prawie jedną trzecią w ciągu jednego roku, a około 96% Kanadyjczyków twierdzi, że słyszało o Bitcoinie. Utworzenie Blockchain Research Institute w Toronto, mającego na celu rozszerzenie gospodarek opartych na Blockchain na całym świecie, jest kolejnym dowodem rosnącego uznania wartości Bitcoina i znaczenia inwestowania w tę walutę. Biorąc pod uwagę rosnące środki bezpieczeństwa, przepisy i popularność, wydaje się, że adopcja kryptowalut w Kanadzie stale rośnie. Jeśli nie przekonują Cię dane z ankiety, pozwól, aby trendy Google przemówiły głośniej: Bitcoin jest przeszukiwany częściej niż Kim Kardashian, osoba, która ma więcej obserwujących niż cała populacja Rosji. Gdybyś był jedną z osób, które słyszały o Bitcoinie, ale nigdy go nie używały,czy myślisz o wypróbowaniu go teraz? Prawdopodobnie nie jesteś sam.

  Źródła i metodologia : Wszystkie wymienione dane pochodzą ze źródeł publicznych lub z ankiety przeprowadzonej między 5 lipca a 29 października 2018 r. Przez CorbinPartners. Partnerzy Corbin przeprowadzili wywiady z 1226 wykwalifikowanymi respondentami w całej Kanadzie, korzystając z usług terenowych Canada Viewpoint Inc., renomowanego dostawcy danych i członka wielu stowarzyszeń branżowych zajmujących się badaniami rynku.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy