Dlaczego firmy obsługujące karty kredytowe celują w studentów

17.02.2021
Category: Twoja Karta

UpperCut Images / Getty Images

Jak pokazuje badanie „TrueCredit.com, jeden na czterech studentów opuszcza college z zadłużeniem na karcie kredytowej przekraczającym 5000 USD. Jeden na 10 odchodzi z długiem przekraczającym 10 000 USD. Kiedy właśnie kończysz studia, zaczynasz swoją pierwszą prawdziwą pracę i próbujesz zarobić na własną rękę, zadłużenie na karcie kredytowej jest ostatnią rzeczą, o którą musisz się martwić.

Będziesz mieć do zapłacenia czynsz i media, prawdopodobnie banknot samochodowy i pożyczki studenckie, jeśli z nich korzystałeś. To więcej niż wystarczająco, aby dwudziestokilkuletnia osoba, która właśnie skończyła college, mogła myśleć o każdym miesiącu.

Firmy obsługujące karty kredytowe uwielbiają studentów

Studenci są najważniejszą kandydatką firmy wydającej karty kredytowe. (Jeśli nie widziałeś filmu dokumentalnego Maxed Out , obejrzyj go, zanim wejdziesz na kampus). Z kilku powodów lubią cię zaczepiać, gdy jesteś młody. Po pierwsze, mają silne przeczucie, że rodzice zapłacą za kaucją, jeśli zabraknie Ci rachunku karty kredytowej. Po drugie, masz przed sobą długie życie kredytowe. Oznacza to wiele lat spłaty odsetek dla firm obsługujących karty kredytowe.

W przeszłości firmy obsługujące karty kredytowe były tak głodne dla studentów, że przyjmowały wnioski, nawet jeśli studenci nie spełniali kryteriów. Na przykład student może otrzymać kartę kredytową bez pracy, bez weryfikowalnego dochodu, bez historii kredytowej, a nawet bez osoby podpisującej. Niedawne zmiany w prawie dotyczącym kart kredytowych wymagają, aby firmy obsługujące karty kredytowe weryfikowały dochody studenta przed przekazaniem mu karty kredytowej. Studenci bez dochodów muszą uzyskać cosigner, aby się zakwalifikować.

Jeśli zobaczysz firmę obsługującą karty kredytowe na swoim kampusie, prawdopodobnie zapłacili administratorom uczelni opłatę, czasami miliony dolarów, za możliwość sprzedaży kart kredytowych. Kolegia również otrzymują prowizję od każdej otwartej karty kredytowej, a czasami procent dokonanych opłat. Firmy obsługujące karty kredytowe płacą za sprzedaż kart kredytowych studentom, ponieważ liczą na to, że studenci rekompensują to w postaci odsetek i opłat.

Taktyki marketingowe firm obsługujących karty kredytowe

Firmy obsługujące karty kredytowe naprawdę rozumieją demografię uczelni. Możesz to poznać po taktach marketingowych, których używają, aby zachęcić młodych dorosłych do ubiegania się o nowe karty kredytowe. Ta taktyka polega głównie na rozdawaniu czegoś „za darmo.

Spodziewaj się, że przedstawiciele firm obsługujących karty kredytowe na terenie kampusu lub w jego pobliżu będą rozdawać bezpłatne materiały do ​​składania wniosków o wydanie karty kredytowej. Prawo zabrania im rozdawania materialnych przedmiotów, takich jak koszulki lub frisbees na terenie kampusu, ale prawo nie zabrania przedmiotów niematerialnych, takich jak kupon na bezpłatną kanapkę w lokalnej restauracji lub wyciąg z nowej karty kredytowej.

Firmy obsługujące karty kredytowe mogą nawet rozdawać materialne przedmioty, tylko w miejscu poza kampusem. Darmowe rzeczy są fajne, ale nie jest to sposób na zapisanie się na kartę kredytową. Nie powinieneś być podejrzliwy w stosunku do firmy, która nagina zasady, próbując dać Ci produkt? Nie jest to tylko darmowa kanapka, którą dostajesz, rejestrując się w celu uzyskania karty kredytowej. Zapisujesz się na bilet do musicalu Debt na Broadwayu z tobą. To, czy weźmiesz udział, czy nie, zależy od Ciebie.

Robić zakupy

Kiedy będziesz gotowy na kartę kredytową, nie zapisuj się na pierwszą, która pojawi się na Twojej drodze. Zamiast tego, porównuj produkty tak, jak w przypadku nowego samochodu. Spójrz na kilka różnych kart kredytowych i wybierz tę, która jest najlepsza. Jako minimum, Twoja karta kredytowa nie powinna mieć rocznej opłaty i niskiego oprocentowania. Stoły i budki na kampusie i w jego pobliżu to tylko jednostronne firmy obsługujące karty kredytowe, które próbują dotrzeć do studentów. Teraz zaczęli wysyłać e-maile do studentów i zabiegać o zapisanie się na kartę kredytową na Facebooku.

Prawo federalne i karty kredytowe dla studentów

Firmy obsługujące karty kredytowe nie mogą wydawać kart kredytowych studentom i młodym dorosłym poniżej 21 roku życia, którzy nie mają stałych dochodów ani współpasażerów. Jednak prawo nie określa, co kwalifikuje się jako dochód ani jakiego rodzaju dowód karty kredytowej muszą otrzymać firmy w przypadku kart kredytowych.

Najważniejsze jest to, że bez względu na to, jak atrakcyjna może się wydawać karta lub darmowy prezent, lepiej poszukać własnej karty kredytowej. Korzystaj z kredytu odpowiedzialnie, abyś nie był jedną z czterech osób, które kończą studia z tysiącami zadłużenia na karcie kredytowej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy