Dlaczego konta UTMA nie są tak proste, jak się wydaje

17.02.2021
Category: Złożyć Wniosek

Ustawa Uniform Transfers to Minors Act (UTMA) zezwala osobom obdarowanym na przekazywanie pieniędzy – lub innych prezentów, takich jak nieruchomości lub dzieła sztuki – małoletniemu dziecku bez konieczności posiadania opiekuna lub powiernika. Wiele osób, które chcą przekazać pieniądze nieletnim, lubi wygodę założenia konta UTMA – po prostu idą do swojego banku, zakładają konto, przelewają środki i gotowe. Z pozoru jest to proste i łatwe. W rzeczywistości UTMA są często bardziej skomplikowane i ryzykowne, niż się wydaje.

Posiadając konto UTMA, wyznaczasz opiekuna – często innego członka rodziny – który będzie przechowywał fundusze dla małoletniego do osiągnięcia przez nieletniego wyznaczonego wieku. Na przykład, jeśli prześlesz 50000 USD na konto UTMA swojego wnuka Billy’ego i nazwiesz wuja Billy’ego jako opiekuna, kiedy Billy osiągnie określony wiek, opieka ustanie, a fundusze zostaną przekazane Billy’emu. Wiek określa statut stanowy, w którym zakładasz konto UTMA. Na przykład w Massachusetts, jeśli nieruchomość zostanie przekazana Billy’emu, otrzyma pieniądze w wieku 21 lat. Ponadto, gdy skończy 14 lat, mały Billy może złożyć wniosek do sądu spadkowego w Massachusetts i poprosić, aby sąd nakazał jego wujowi wydanie mu część pieniędzy.

Zrozumienie „drobnego druku przepisów UTMA w Twoim stanie jest krytyczne, jeśli nie chcesz, aby Twoje dziecko, wnuk lub siostrzenica miały dostęp do utalentowanych aktywów w stosunkowo młodym wieku.

Oto kilka kwestii do przemyślenia.

Rozważ ustanowienie zaufania zamiast UTMA . Zaufanie pozwoli ci wybrać wiek, w którym dziecko otrzyma aktywa, lub pozwoli powiernikowi na utrzymanie aktywów w zaufaniu, dopóki dziecko nie osiągnie wystarczającego wieku, aby osobiście zarządzać aktywami.

Roczne zawiadomienie o zmianach w Twoim planie Medicare: czy przeczytałeś?Nowe zawiadomienie o PPP zawiera wytyczne i procedury dotyczące transferu pożyczkobiorcówCztery wykresy pokazują większe obciążenie recesji dla osób kolorowych Zdecyduj, kiedy Twoja osoba nieletnia powinna mieć dostęp do pieniędzy. Kiedyś 18 lat było wiekiem, w którym nieletnich uważano za wystarczająco dorosłych, aby zarządzać własnym majątkiem, a 18 lat nadal jest pełnoletni w większości stanów. Jednak w świecie planowania nieruchomości wiek, w którym większość ludzi daje młodym dorosłym pełną kontrolę nad aktywami, wkradł się z biegiem lat. Przy sporządzaniu trustów domyślny wiek 18 lat wzrósł z upływem lat do 21 lat, potem 25 lat, a teraz często używa się wieku 30 lub 35 lat.

Poznaj swoje prawo stanowe. Niektóre stanowe przepisy UTMA nadążają za trendem przedłużania dostępu nieletnich do aktywów. Na przykład Floryda zezwala na pozostanie majątku powierniczego na koncie UTMA do ukończenia przez nieletniego 25 roku życia, o ile osoba dokonująca prezentu wyraziła taką wolę. Jednak wiele stanów nie oferuje takiej elastyczności. Jeśli dziecko nie jest w stanie poradzić sobie z funduszami w wyznaczonym wieku, mogą pojawić się problemy.

Demontaż UTMA jest trudny. Gdy dziecko osiągnie wyznaczony wiek, wiele osób będzie próbowało cofnąć konta UTMA, co jest wyzwaniem. Gdy dziecko osiągnie wyznaczony wiek, prawo do opieki ustaje, a dziecku przysługuje majątek. Jeśli chcesz zrobić cokolwiek innego z zasobami, będziesz potrzebować zgody i podpisu dziecka.

Pomyśl o przyszłej wartości konta. Jeden z moich klientów przeniósł akcje na konto UTMA dla swojego dziecka, którego wartość wzrosła do 6 milionów dolarów. Kiedy dziecko skończyło 21 lat, było uprawnione do pieniędzy zgodnie z prawem stanowym UTMA. Niestety dziecko nie było w stanie poradzić sobie z majątkiem. Jedną z możliwości rozwiązania tego problemu jest poproszenie dziecka o przekazanie majątku nieodwołalnemu funduszowi powierniczemu na rzecz dziecka. Inną możliwością jest zwrócenie się do sądu i zwrócenie się do sądu o interwencję i ustanowienie trustu dla dziecka lub wyznaczenie konserwatora.

UTMA mogą być przydatne. Jeśli przekazujesz stosunkowo niewielką kwotę pieniędzy osobie niepełnoletniej, która wydaje się dość dobrze dostosowana, konto UTMA może mieć sens. Zazwyczaj nie musisz zakładać nieodwołalnego trustu za niewielką kwotę.

Pamiętaj, aby złożyć zeznanie podatkowe od prezentów (w razie potrzeby). Jeśli założysz konto UTMA, nie zapomnij złożyć zeznania podatkowego, jeśli podarowana kwota przekracza 15 000 USD. Nierzadko zdarza się, że klienci przelewają kilkaset tysięcy dolarów na konta UTMA dla dzieci lub wnuków bez składania zeznania podatkowego.

Zanim podejmiesz decyzję, zastanów się nad wszystkimi konsekwencjami tworzenia UTMA. Łatwość obsługi może nie przeważać nad konsekwencjami dostępu dziecka do znajdujących się dalej aktywów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy