Dlaczego potrzebujesz karty kredytowej, aby wynająć samochód? (A co jeśli go nie masz?)

17.02.2021
Category: Limit Kredytowy

Wiele wypożyczalni wynajmuje samochody tylko kierowcom posiadającym kartę kredytową. Dowiedz się, dlaczego nie akceptują kart debetowych ani innych płatności i co zrobić, jeśli chcesz wynająć samochód bez użycia karty kredytowej.

Dlaczego potrzebujesz karty kredytowej, aby wynająć samochód

Jeśli wypożyczony samochód uległ wypadkowi, naprawa może kosztować wypożyczalnię więcej niż kaucja, którą każdy najemca opuszcza po odebraniu klucza. A jeśli najemca otrzyma mandat za parking, mandat za przekroczenie prędkości lub mandat za niepłacenie opłaty drogowej, może minąć kilka miesięcy, zanim te kary dotrą do wypożyczalni.

Właśnie dlatego wypożyczalnie zwykle przyjmują karty kredytowe, ale nie karty debetowe, jako depozyty: w przypadku, gdy rachunek za naprawę okazuje się wyższy niż kaucja lub grzywna pojawia się dopiero kilka miesięcy później.

Jeśli najemca użył karty debetowej do wpłaty depozytu, wypożyczalnia może stwierdzić, że na koncie bankowym wynajmującego nie ma wystarczającej ilości pieniędzy na pokrycie rachunku. Jednak w przypadku karty kredytowej wypożyczalnia może być bardziej pewna, że ​​będzie mogła przyjąć pieniądze (o ile nie zostanie przekroczony limit kredytowy posiadacza karty).

Rodzaje kart, z których można wypożyczyć samochód

Karty kredytowe Mastercard i Visa są najczęściej akceptowane przez wypożyczalnie. Przedpłacone, doładowane lub wirtualne karty kredytowe nie są zwykle akceptowane.

Karty bez wypukłych lub wytłoczonych znaków były tradycyjnie odrzucane. Jednak te karty stają się coraz bardziej powszechne i niektóre wypożyczalnie je akceptują.

Jedynym sposobem, aby mieć całkowitą pewność co do konkretnych typów kart, które każda wypożyczalnia akceptuje jako depozyt zabezpieczający, jest sprawdzenie ich Regulaminu online.

Jak wypożyczyć samochód, jeśli nie masz karty kredytowej

Jeśli masz tylko kartę debetową, możesz wynająć samochód na trzy sposoby:

 1. Porównaj wypożyczalnie samochodów online i znajdź taką, która zaakceptuje kartę debetową do wpłaty. Rentalcars.com ma filtr, który pomoże Ci zobaczyć firmy, które przyjmują karty debetowe. Aby dowiedzieć się więcej, zobacz Jak zarezerwować samochód bez karty kredytowej.
 2. Jeśli ktoś, z kim podróżujesz, ma kartę kredytową, zarezerwuj samochód na jej nazwisko. (Karta kredytowa musi być wystawiona na nazwisko głównego kierowcy).Kup dodatkowe ubezpieczenie od wypożyczalni, gdy dojdziesz do lady. Większość wypożyczalni sprzedaje opcjonalne dodatkowe ubezpieczenie, które pozwala uniknąć konieczności wpłacania kaucji. W tym celu powinni zaakceptować kartę debetową, o ile jest ona wystawiona na nazwisko głównego kierowcy. Koszt takiego ubezpieczenia może być znaczny. Aby dowiedzieć się więcej o ubezpieczeniu wynajmu samochodu, zobacz Ubezpieczenie wynajmu.Wypożyczanie samochodu za pomocą cudzej karty kredytowej

  Główny kierowca musi mieć przy sobie własną kartę kredytową przy odbiorze wynajmowanego samochodu – niezależnie od tego, czyją kartą lub jakiego rodzaju została użyta do wcześniejszej zapłaty za samochód online. Dzieje się tak dlatego, że to główny kierowca podpisuje umowę najmu i jest prawnie odpowiedzialny za samochód podczas wynajmu, więc w wypożyczalni można użyć tylko swojej karty kredytowej.

  Witryny do rezerwacji samochodów, takie jak Rentalcars.com, często akceptują wszelkiego rodzaju płatności – w tym karty debetowe – za rezerwację samochodu online. Aby odebrać samochód, ważne jest, aby nazwisko głównego kierowcy na rezerwacji zgadzało się z imieniem i nazwiskiem na karcie kredytowej (i oczywiście na prawie jazdy) i ta osoba przyjechała po klucze.

  Kaucja za wypożyczenie samochodu i odsetki od karty kredytowej

  Wypożyczalnie często „zatrzymują, „blokują lub „preautoryzują kaucję zabezpieczającą na karcie kredytowej, zamiast faktycznie pobierać odpowiednią kwotę. Oznacza to, że gdy depozyt jest wstrzymany, nie będziesz mógł wykorzystać tej części swojego limitu kredytu. Oznacza to również, że nie będziesz płacić odsetek od tej części salda.

  Jeśli uważasz, że po wynajmie zostałeś niesłusznie obciążony, możesz skontaktować się z wystawcą karty kredytowej, aby wyjaśnić dlaczego. Jeśli się zgodzą, możesz uniknąć opłaty. Aby dowiedzieć się więcej, zobacz Co się stanie, jeśli nie otrzymam zwrotu depozytu za wypożyczony samochód?

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy