Dlaczego stopy procentowe kredytów hipotecznych zmieniają się tak często?

17.02.2021

28 sierpnia 2018 Przez JMcHood

Oprocentowanie kredytów hipotecznych może zmieniać się codziennie, a nawet kilka razy dziennie. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego tak jest? Może zastanawiasz się, skąd powinieneś wiedzieć, kiedy zablokować kurs?

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o zmianach stóp procentowych i ich wpływie na Ciebie.

Ekonomia odgrywa rolę

Gospodarka odgrywa dużą rolę w stopach procentowych w danym momencie. Gdy gospodarka ma się dobrze, stopy procentowe często idą w górę. Jeśli gospodarka jest dobra, ludzie pożyczają i wydają pieniądze. Pożyczkodawcy nie szkodzą pożyczkobiorcom, a stopy procentowe mogą pozostać wyższe, dopóki ludzie nadal pożyczają.

Jeśli jednak gospodarka cierpi, stopy procentowe zwykle spadają. Jeśli wydatki i / lub pożyczki są niewielkie, stopy procentowe obniżają się, aby uczynić je bardziej przystępnymi dla potencjalnych pożyczkobiorców. Jest to nadzieja, że ​​niższe stopy procentowe nie tylko pomogą ludziom pożyczać pieniądze, ale także przyczynią się do ożywienia gospodarki.

Rezerwa Federalna odgrywa rolę

Rezerwa Federalna nie wpływa bezpośrednio na stopy procentowe, chyba że jest to konieczne. Jeśli przepływ pieniędzy w gospodarce jest zbyt duży, powodując inflację, Fed może podwyższyć stopy procentowe. Jeśli w gospodarce krąży mniej niż pożądana ilość pieniędzy, Fed może obniżyć stopy procentowe, aby skłonić więcej ludzi do pożyczenia. Fed robi to, kupując obligacje skarbowe, które zasilają gospodarkę i obniżają stopy procentowe.

Światowe wydarzenia

Czasami nawet wydarzenia na świecie mogą spowodować wzrost lub spadek stóp procentowych. Jeśli na świecie dzieje się coś negatywnego, a konsumenci są zdenerwowani, stopy procentowe mogą spaść z powodu braku aktywności w branży mieszkaniowej. Jeśli z drugiej strony wydarzy się coś dobrego i wzrośnie zaufanie konsumentów, stopy procentowe mogą wzrosnąć, aby spowolnić przepływ gotówki w gospodarce.

Zawsze blokuj swoją stopę procentową

Jeśli masz określoną stopę procentową, którą chcesz, ważne jest, aby zablokować ją, gdy tylko będzie dostępna. Nie czekaj, myśląc, że stawki mogą znowu spaść, ponieważ nigdy nie wiadomo. W rzeczywistości ta stopa procentowa, której chciałeś, może nie być dostępna nawet przez długi czas. Zależy to od przyczyny, dla której stawki spadły w tym czasie. Czy był to przypadek, na przykład reakcja na jakieś przypadkowe wiadomości? Jeśli tak, stawki mogą powrócić do poziomu, w którym się zaczęły, gdy wiadomości się rozejdą i sytuacja się uspokoi.

Twoja stawka nigdy nie jest bezpieczna, dopóki jej nie zablokujesz. Jeśli wahasz się, myśląc, że stawki mogą spaść następnego dnia lub tygodnia, możesz spotkać się z niemiłą niespodzianką. Najlepszym sposobem zabezpieczenia się przed tym ryzykiem jest zablokowanie kursu u pożyczkodawcy, który oferuje płynność w dół. Ten warunek pozwala ci przyjąć niższą stopę procentową nawet po zablokowaniu stopy procentowej. To jak najlepsze z obu światów.

Ponieważ na stopy procentowe ma wpływ gospodarka i to, co się dzieje na świecie, ważne jest, aby codziennie pytać urzędnika ds. Pożyczek o stopy procentowe. Nie zakładaj, że kiedy pewnego dnia usłyszysz kurs, że będzie on nadal dostępny przez kilka tygodni, kiedy będziesz gotowy, aby go zablokować. Znajomość aktualnych stawek pomoże Ci dokonać właściwego wyboru w Twojej sytuacji.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy