Gdzie (jak) zainwestować pieniądze, aby uzyskać wyższe zwroty w 2017 roku?

17.02.2021
Category: Można Znaleźć

Gdzie (jak) zainwestować pieniądze, aby uzyskać wyższe zwroty w 2017 roku?

Rynki akcji są teraz na szczycie. SENSEX przekroczył 31 500 punktów. Możesz się zastanawiać, gdzie teraz zainwestować swoje pieniądze w Indiach, aby uzyskać wyższe zyski. Ceny złota i srebra są stabilne, a rupia zyskuje na wartości. Czy istnieje najlepsza opcja inwestycji w Indiach, aby uzyskać wyższy zwrot? Gdzie i jak zainwestować swoje pieniądze w Indiach, które mogą przynieść maksymalne zyski? Mam zamiar poruszyć niektóre z najlepszych opcji inwestycyjnych, w które możesz teraz spróbować zainwestować. Nie są to nowe plany inwestycyjne, ale inwestowanie w odpowiednią opcję inwestycyjną we właściwym czasie może pomóc w uzyskaniu dobrych zwrotów.

Gdzie (jak) zainwestować pieniądze, aby uzyskać wyższe zwroty w 2017 roku?

1) Inwestuj pieniądze w akcje

Możesz się zastanawiać, czy nadal możemy inwestować w akcje, ponieważ SENSEX osiągnął nowy rekord 31 500 punktów. Inwestowanie na giełdzie w tej chwili byłoby bardzo ryzykowne. Chociaż to prawda, dobrą stroną jest to, że nadal możesz inwestować na giełdzie.

Możesz wybrać dobre akcje, które mają niską wartość beta. Wartość beta akcji wskazuje na zmienność akcji w porównaniu do Sensex. Np. TCS ma wartość beta 0,58. Oznacza to, że dla każdego 1% fluktuacji w Sensex, TCS wahałby się o 0,58%. Może to oznaczać wzrost Sensex lub spadek w Sensex. W związku z tym inwestowanie w akcje o niskiej wartości beta pomogłoby w utrzymaniu inwestycji na giełdzie, a także zapewniłoby niskie ryzyko w porównaniu z innymi akcjami na rynkach osiągających szczyt.

Innym podejściem jest inwestowanie w akcje, które osiągnęły dobre wyniki za IV kwartał w ciągu ostatnich 2 miesięcy, nadal mają potencjał do wzrostu cen akcji. W tym segmencie można znaleźć nawet dobre akcje spółek o średniej kapitalizacji, które odnotowały niesamowite wyniki kwartalne .

2) Inwestuj w fundusze inwestycyjne o dużej kapitalizacji lub zdywersyfikowane fundusze powiernicze za pośrednictwem SIP

Inwestowanie w fundusze inwestycyjne o dużej kapitalizacji lub fundusze zdywersyfikowane za pośrednictwem SIP pomaga przezwyciężyć zmienność rynku, dzięki czemu możesz bezpiecznie inwestować w fundusze inwestycyjne. Należy jednak zachować ostrożność, inwestując teraz duże pieniądze poprzez inwestycje ryczałtowe w udziałowe fundusze inwestycyjne. Jeśli masz kwotę ryczałtową, możesz poszukać funduszy zrównoważonych, dłużnych, płynnych i ultra krótkoterminowych do zainwestowania. Możesz zrobić STP dla funduszy akcyjnych o dużej kapitalizacji przez 10-12 miesięcy z takich funduszy. Inwestowanie w najlepsze fundusze inwestycyjne o dużej kapitalizacji lub 10 najlepszych zdywersyfikowanych funduszy za pośrednictwem SIP zawsze byłoby lepszym wyborem.

3) Zainwestuj pieniądze w opcje oszczędzania podatków

Jesteśmy w czerwcu i wielu z nas zaczęłoby od tej pory planować oszczędności podatkowe. Aby zaoszczędzić na podatku w 80C, możesz zainwestować w kilka opcji oszczędności podatkowych, takich jak fundusze powiernicze ELSS, PPF, NSC, 5-letnie programy FD dotyczące oszczędności podatkowych itp. Inwestowanie w fundusze inwestycyjne ELSS może pomóc well zapewnia ulgę podatkową z 3-letnim okresem blokady. Jednak wiąże się to z pewnym ryzykiem. Możesz uzyskać od 12% do 15% rocznych zwrotów z takich funduszy ELSS, jeśli zainwestujesz je w perspektywie średnio- lub długoterminowej. Z drugiej strony, jeśli jesteś zwolennikiem niskiego ryzyka, inwestowanie w PPF lub NSC lub 5-letni program oszczędności podatkowych FD może dać Ci zwrot w wysokości 7% do 8% w ujęciu rocznym. Wybór należy do Ciebie.

4) Zainwestuj swoje pieniądze w Programy FD firmy

Istnieje kilka firm, które oferują stałe lokaty o wysokim oprocentowaniu. Jednak takie programy FD dla przedsiębiorstw mają charakter niezabezpieczony. Jednym ze sprytnych sposobów jest inwestowanie w programy FD o najwyższych ocenach, które mogą wiązać się z mniejszym ryzykiem. Istnieje kilka najwyżej ocenianych programów FD dla przedsiębiorstw, które oferują od 8% do 10% zysku w 2017 roku .

5) Zainwestuj pieniądze w zabezpieczone NCD

Wielu z nas obawia się inwestowania w fundusze powiernicze i fundusze powiernicze firm, ponieważ niektóre z nich oszukiwały inwestorów wcześniej. Jednak można zainwestować w zabezpieczone NCD. Mają one charakter zabezpieczony, a zatem niosą ze sobą mniejsze ryzyko w porównaniu z innymi opcjami inwestycyjnymi NCD. Inwestowanie w takie opcje dałoby wyższe zwroty od 8% do 10% rocznie.

6) Inwestuj w stałe depozyty bankowe / powtarzające się depozyty

Podczas gdy inwestuję w akcje i fundusze inwestycyjne, część moich pieniędzy chciałbym przeznaczyć na stałe opcje inwestycyjne, takie jak bankowe FD lub RD. Chociaż są to bezpieczne opcje inwestycyjne, które zapewniają nam pewne zwroty, takie fundusze byłyby przydatne do inwestowania w akcje w przypadku załamania rynków. Możesz poszukać systemów powtarzających się depozytów o wysokim zwrocie .

7) Zainwestuj pieniądze w IPO

Inwestowanie w akcje może przynieść dobre zwroty lub nie, ale wydaje mi się, że inwestorzy, którzy mają duży apetyt na ryzyko, mogą zainwestować w IPO. W zeszłym roku miało miejsce ponad 40 IPO, które przyniosły inwestorom z Indii niesamowite bogactwo. Chociaż jest kilka IPO, można inwestować po dokładnym przejrzeniu analizy IPO. Inwestowałem w kilka IPO, ale mam szczęście, że tylko kilka z nich zostało przydzielonych. Cokolwiek zostanie przydzielone, jestem w stanie zarobić niezłe pieniądze (np. D-mart – 160% zwrotów, co za IPO sirji). Możesz polecić IPO Au Small Finance Bank który jest jednym z dobrych IPO do zainwestowania, który otworzyłby się w tym tygodniu na subskrypcję.

8) Zainwestuj swoje pieniądze w nieruchomości

Kiedy zacząłem inwestować swoje pieniądze, część z nich przeznaczyłem również na nieruchomości. Chociaż wiem, że nie mogę zarabiać pieniędzy w krótkim okresie, inwestowanie w nieruchomości w perspektywie średnio- i długoterminowej zawsze przyniosłoby większe zyski. Możesz podwoić lub potroić swoje pieniądze w okresie od 5 do 20 lat. Nazywa się je również aktywami generującymi dochód .

Wniosek : Inwestowanie w powyższe najlepsze plany inwestycyjne może pomóc w szybszym wzroście Twoich pieniędzy. Teraz przestań się zastanawiać, gdzie zainwestować pieniądze w Indiach, aby uzyskać dobre zwroty i zacznij na nich działać.

Miłego inwestowania.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, udostępnij go znajomym i współpracownikom na Facebooku i Twitterze. To największy prezent, jaki dałbyś temu blogowi.

Jasne

Gdzie (jak) zainwestować pieniądze, aby uzyskać wyższe zwroty w 2017 r

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy