Jak wybrać referencje dla swojej aplikacji wynajmu

Jak wybrać referencje dla swojej aplikacji wynajmu
16.03.2021
Category: Konto Bankowe

Przesłanie świetnego wniosku o wynajem jest kluczem do uzyskania pożądanej nieruchomości do wynajęcia. Gdy twoje dane osobowe, dowód dochodów i weryfikacja przeszłości są kompletne, referencje, które dołączysz do wniosku, mogą stanowić podstawę lub zerwanie umowy.

Referencje dotyczące wynajmu (lub skierowanie) to „wotum zaufania” od osoby, która zna Cię na płaszczyźnie osobistej, finansowej, edukacyjnej, zawodowej lub wcześniejszej.

Idealnie byłoby, gdyby Twój numer referencyjny wynajmu znał Cię wystarczająco dobrze, aby porozmawiać z Twoją postacią i wiedzieć, jak wyrazić to właścicielowi / agentowi nieruchomości.

To, kogo wybierzesz jako odniesienie i co o Tobie mówią, może mieć wpływ na Twoje zgłoszenie. Oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, gdy dojdziesz do tego etapu.

Jakie znaczenie ma dla Ciebie odniesienie do wypożyczenia?

Kiedy zarządca nieruchomości zaczyna sprawdzać kandydatów i dzwonić do referencji, zapyta każdą osobę, skąd Cię zna. Jeśli włączysz swojego tatę i przyjaciółkę z unii, będzie całkiem jasne, że ich opinia może być nieco bardziej niż stronnicza.

Tam, gdzie finanso to możliwe, wybieraj osoby, które mogą porozmawiać o tym, jak dobrze radzisz sobie w obecnej pracy (na przykład pracodawcy). Poszukaj osoby, która może powiedzieć, że wykazałeś wielką osobistą odpowiedzialność w inny sposób. Jeśli to możliwe, dodaj poprzedniego wynajmującego do swojej listy referencyjnej, aby pochwalić się swoimi zdolnościami do zajmowania się nieruchomością.

Jak podejść do referencji dotyczących wynajmu

Jeśli masz na myśli kilka osób, ale chcesz wybrać najbardziej odpowiednią dla swojej aplikacji wynajmu, zastanów się nad kilkoma otwartymi pytaniami do nich. Na przykład: „Gdybym miał Cię wymienić jako punkt odniesienia, co powiedziałbyś, że zauważyłeś o mnie i odpowiedzialności?”. Otrzymane odpowiedzi dadzą ci pojęcie, kogo uwzględnić.

Staraj się wybierać osoby, które dobrze Cię znają. Nie chcesz wybierać przypadkowych znajomych ani korepetytora, który zabrał Cię na jedną lekcję w ciągu dnia. Unikaj uwzględniania swojego chłopaka lub członków rodziny, chyba że planujesz dołączyć osobiste odniesienia.

Mądrze wybieraj referencje wynajmu

Jeśli pomyślałeś o kilku ludziach, którzy dobrze Cię znają, czas zastanowić się, czy dadzą Ci pozytywne referencje. Pamiętaj, niektórym osobom trudno jest odmówić innym lub mogą nie powiedzieć Ci, że podane przez nich referencje mogą być negatywne.

Lepszym posunięciem jest zaoferowanie potencjalnemu referencji wyjścia. Poinformuj ich, że nie poczujesz się urażony, jeśli wolą, aby się z nimi nie kontaktowano. Oceń ich reakcję i zdecyduj, czy nadal chcesz ich używać w swojej aplikacji do wypożyczania.

Kto stanowi idealne odniesienie do wynajmu?

Dawny menedżer właściciel / nieruchomość : Jeśli miał dobre doświadczenia z nimi, oni chyba idealny wynajem odniesienia.

Mentor kariera : Mogli zrobić wielki odniesienia dla wynajmu aplikacji. Ich doświadczenie z Tobą będzie najprawdopodobniej profesjonalne, więc będą mogli pochwalić Twoje dobre cechy i zdolność do działania pod presją.

Pracodawca : Ci ludzie prawdopodobnie pracowali ze sobą przez długi czas i będzie również doskonałym odniesienia. Tylko najpierw upewnij się, że są zadowoleni z Twojej etyki pracy i nastawienia!

Opiekun-wolontariusz : Jeśli w przeszłości pracowałeś jako wolontariusz pod jednym przełożonym, to również byłby świetny wybór.

Pod koniec dnia pomyśl o ludziach w swoim życiu, którzy myślą o Tobie najlepiej w kategoriach tego, co jest potrzebne, aby być dobrym najemcą, takich jak:

  • Odpowiedzialność osobista i finansowa;
  • Profesjonalizm; i
  • Odpowiedzialność

Brak referencji do wynajmu? Nie stresuj się.

Nawet jeśli nigdy wcześniej nie wynajmowałeś, nadal możesz znaleźć osoby, które będą świetnymi referencjami do aplikacji wynajmu.

Wybierz współpracowników, pracodawców, trenerów lub mentorów. Są to idealni ludzie, którzy mogą powiedzieć potencjalnemu wynajmującemu / agentowi, jaki byłbyś jako najemca, na podstawie ich doświadczenia w pracy z tobą, coachingiem lub mentoringiem.

To dobre referencje, ponieważ ich komentarz będzie nawet szerszy niż „Tak, Matt zapłacił czynsz na czas”, ale pomogą zademonstrować cechy kogoś, kto wykazywałby się wspaniałym zachowaniem podczas najmu.

Wskazówka: poproś pracodawcę o poręczenie za terminowość i obecność, a także za to, jak długo jesteś zatrudniony. Niezawodność, punktualność i stabilność to kluczowe czynniki, o których właściciel / agent chce wiedzieć.

Masz złą historię kredytową? Przygotuj się na wyjaśnienie

Jeśli masz odniesienia do jakości, które chcesz uwzględnić w swojej aplikacji wynajmu, to połowa sukcesu – zwłaszcza jeśli masz zły kredyt.

W niektórych przypadkach agent przeprowadzi kontrolę wiarygodności kredytowej Twojego nazwiska, aby zobaczyć, jak radziłeś sobie z pieniędzmi w przeszłości. Na podstawie wyniku uzyskają wskazówkę, jak rzetelnie możesz zapłacić czynsz.

Dołączenie dobrych referencji dotyczących wynajmu pomoże ręczyć za obecne (i przeszłe) nawyki związane z wydatkami, ale także pomoże wyjaśnić wszelkie kwestie, które agent może kwestionować na temat Twojej odpowiedzialności finansowej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy