Pociągiem szybciej niźli samolotem. Popularne trasy, dzięki których oszczędzisz nawet parę godzin

🕓 14.06.2019
📂 Lifestyle
👁 5
🗨
15 tras pociągów, na wskazane jest oszczędzimy czas - GoEuro  Lifestyle

Podróż samolotem według Europie nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Udowadnia to zespół GoEuro, który przygotował 15 najpopularniejszych tras dzięki Starym Kontynencie, na wskazane jest podróż pociągiem jest szybsza niż pokonanie tego samego dystansu samolotem. I więcej ekologiczna.

Jak wskazują autorzy raportu, pod lupę wzięto takie aspekty, jakim sposobem emisja dwutlenku węgla i zużycie paliwa zarówno w trakcie podróży pociągiem, jak i samolotem na tych samych trasach.

Przegląd prasy: Polacy wyjeżdżają na majówkę. Pięć najpopularniejszych kierunków

Gdzie najkorzystniej

Najbardziej imponującym przypadkiem, biorąc pod atencję kryterium zaoszczędzonego czasu, okazała się podróż z Brukseli do Paryża, w przypadku której decydując się dzięki transport kolejowy, pasażerowie potrafią skrócić czas podróży aż o 2 godziny jak i również 38 minut.

Nieco ponad 2 godziny zaoszczędzimy również pokonując pociągiem trasę z Brukseli do Londynu.

Najmniejszą korzyść czasową na rzecz podróży koleją odnotowano w przypadku dróg z Rzymu do Wenecji oraz z Londynu do odwiedzenia Paryża. Różnica wyniosła stosownie 3 i 9 minut.

Źródło: tvn24 Czas zaoszczędzony na wyprawach koleją

Co atrakcyjne, kolejowa podróż z Londynu do Paryża okazała się znacząco bardziej przyjazna sąsiedztwie, poprzez emisję ponad 106, 3 kg dwutlenku węgla mniej, niż pokonanie tejże trasy samolotem, przy niemal identycznym czasie podróży na rzecz obu środków transportu - czytamy w raporcie.

Źródło: GoEuro Trasy pociągów, na których oszczędzimy czas

Metodologia

Zestawienie GoEuro powstało w zależności ze zbliżającym się Światowym Dniem Ziemi, obchodzonym 22:00 kwietnia.

W raporcie uwzględniono czas podróży na i z lotniska zbyt pomocą transportu publicznego, okres odprawy lotniskowej oraz okres przelotu z miasta A do miasta B.

Następnie serwis Ecopassenger, dzięki podstawie danych GoEuro, opracował raport porównujący wpływ tych podróży na środowisko, zawierając w nim dane odnoszące się do emisji dwutlenku węgla oraz spalania paliwa na wszelkiej z podanych poniżej tras, a także liczbę podróżnych, którzy mogą jednocześnie rozwiewać tę drogę danym detergentem transportu.

W zestawieniu uwzględniono czasy przypadające na 26 kwietnia 2017 r..

Autor: Тит
Związane z
Kategoria
Top Aktualności Komentarze
Google Pixel 2. Premiera smartfonów  Tech
Dwa tygodnie po premierach iphoneów od Apple, Google zaprezentował w środę dwa świeże modele telefonów: Google Pixel 2 i Google Pixel XL 2. Ceny smartfonów w zalezności od klasy wynoszą…...
Cypr - co warto zobaczyć na Cyprze
Cypr to jedna z najpiękniejszych wysp Morza Śródziemnego na temat łagodnym i ciepłym klimacie, nad którą niemal cały rok świeci słońce. Kluczowym punktem na mapie Cypru jest majestatyczna Skała Afrodyty…...
12 listopada wolny od robocie a rozprawy w sądach. Komentarze
Zakupy, podróż, wizyta w przychodni. Kto świętuje przy poniedziałek? Zakupy 12 listopada. Jest decyzja największej sieci w Polsce Przychodnie, szpitale, apteki, szkoły. Który świętuje w poniedziałek? 12 listopada…...
10. Europejski Kongres Gospodarczy przy Katowicach
Około dziesięciu tysięcy gości weźmie udział w rozpoczynającym się czternaście maja w Katowicach X Europejskim Kongresie Gospodarczym. Po stolicy Górnego Śląska, prócz biznesmenów, pojawią się pełnomocnicy rządów i unijni komisarze.…...
Nie znaleziono