Temat: Genewa 2017

🕓 01.08.2019
📂 Moto
👁 164
🗨
Futurystyczne pojazdy na Geneva Motor Show 2017  Moto

  • Prezes Daimlera: silniki Diesla powinny pozostać na rynku
  • Salon w Genewie. 10 nowości, które musisz zobaczyć
  • Ten sam produkt, gorszy zestaw. Nasi sąsiedzi protestują
  • Punkty karne sprawdzisz w internecie. Jak to zrobić?
  • Gliwicka fabryka w nowej świat. Solidarność przedstawia oczekiwania

Podczas trwających targów motoryzacyjnych w Genewie wystawcy prezentują nie tylko tradycyjne wozy, ale wizje projektantów połączone z tym, czym pozostaniemy jeździć w przyszłości. Frakcja pojazdów przypomina te, które możemy znać z produkcji filmowych science-fiction. Choć aut tychże nie zobaczymy zapewne polski, to warto im się przyjrzeć. Oto cztery "samochody przyszłości", które prezentują motoryzacyjni wizjonerzy.

1. Dragonfly

Źródło: http://www.catecar.com Dragonfly. Geneva Motor Show 2017

Dragonfly to główny samochód, który nie jedynie nie zanieczyszcza powietrza, ale wręcz je oczyszcza.

Ten elektryczny pojazd wyprodukowany przez Szwajcarów nie potrzebuje zasilania, ponieważ wyposażony jest w specjalny solar-dach, w celu magazynowania energii słonecznej.

Dragonfly waży zaledwie 560 kg, dzięki wykorzystaniu materiałów na podstawie roślin i paru baterii. Filtr powietrza wychwytuje drobne cząsteczki przez całkowitą dobę od 30 do 100 m sześciennych w godzinę.

Producenci przekonują, że użyte technologie zapewniają korzystanie z Dragonfly w różnorodnych warunkach - w metropolii, na wsi, na wyspach czy kontynentach takich, jakim sposobem Afryka, gdzie nie posiada dostępu do stacji ładowania.

2. Pop. up od Airbusa

Podłoże: italdesign. it Pop. up w produkcji Airbusa. Geneva Motor Show 2017

Zaprezentował koncepcję złożonego układu transportowego, który łączy w sobie trzy sprzęty: wóz, dron i pociąg. Ten kompleksowy pojazd nosi nazwę Pop. up i posiada umożliwić poruszanie się wyjąwszy konieczności wysiadania.

Najważniejszym elementem jest kapsuła na rzecz pasażerów, do której podłączać można dodatkowe składniki napędowe, które powodują, że Airbus przyjmuje trzy wcielenia.

W pierwszym pojazd przemieszcza się tradycyjnie na podwoziu kołami - co istotne jazda odbywa się po trybie autonomicznym. Druga możliwość zakłada doczepienie do dachu drona, który uniesie konstrukcję i pozwoli jej latać. W trzeciej koncepcji parę kapsuł łączy się na kołach w złożony system wagoników, przypominając pociąg.

Choć nowy pojazd Airbusa zakłada trzy różne procedury przemieszczania, to zmiana pomiędzy nimi nie wymaga przesiadek - pasażerowie pozostają po kabinie. Twórcy Airbusa deklarują, że docelowo Pop. up ma być sterowany poprzez sztuczną inteligencję. Niewiadomo jednak, kiedy ten pomysł zostanie wdrożony.

3. "UK1909" EV3

Źródło: morgan-motor. jakie możliwości. uk "UK1909" EV3. Geneva Motor Show 2017

Kolejny pojazd Morgana także stawia na redukowanie emisji spalin w motoryzacji. Nie rezygnuje jednak ze własnego luksusowego, eleganckiego sznytu. Znak UK1909 sprzęga się z określoną datą, bowiem 1909 r. powstały dwie brytyjskie firmy: Morgan - producent trójkołowców oraz Seldridges - luksusowy dom towarowy.

W trójkołowcu zamontowano elektryczny napęd, ale samochód posiada też tradycyjne, drewniane wstawki. Maksymalna prędkość, jaką będzie mógł rozwinąć samochód wynosi 150 km/h, a na naładowanych do pełna akumulatorach zostanie można przejechać ok. 200-2450 km.

Pojazd będzie dostępny jedynie dla zbieraczy, powstało bowiem jedynie 19 identycznych egzemplarzy. „UK1909” EV3.

4. ARCAD

Źródło: e-sbarro. fr Arcad. Geneve Motor Show 2017

Tym wraz prezentujemy zupełnie inny gatunek pojazdu - taki, który to posłuży do tzw. podróży typu off-road. Mały terenówka tzw. buggy świetnie posłuży do przejażdżek po piaszczystych wydmach, stromych pagórkach a także mocno ośnieżonych terenach.

Samochód francuskich producentów nie istnieje drzwi, ani szyb. W pojeździe znajduje się cztery, 6-litrowy silnik o energii 270 KM.

Autor: mihalich2010
Kategoria
Top Aktualności Komentarze
Google Pixel 2. Premiera smartfonów  Tech
Dwa tygodnie po premierach iphoneów od Apple, Google zaprezentował w środę dwa świeże modele telefonów: Google Pixel 2 i Google Pixel XL 2. Ceny smartfonów w zalezności od klasy wynoszą…...
Fundacje Grzegorza Biereckiego i inwestycji w Getin Noble Bank
Nie 1-a, lecz dwie fundacje związane z senatorem Grzegorzem Biereckim chciały założyć lokaty przy Getin Banku Leszka Czarneckiego. Działo się to w czasie, gdy prokuratura zajmowała się sprawą wyprowadzenia pieniędzy spośród…...
Frankowiczom trudno wygrać z bankami  Waluty
Raty kredytów frankowych mogą wzrosnąć do rekordowego poziomu Coraz mniej kredytów we frankach Przewalutowanie kredytów we frankach. Cymański: po kursie zaciągnięcia to nierealne Pomoc gwoli frankowiczów. Rząd pozytywnie o prezydenckiej…...
Francuzi za zniesieniem sankcji w Rosję  Ze świata
Wielka uruchomienie Gazpromu. Rozpoczęto układanie rur na rosyjskich wodach Spór wokół Nord Stream 2. Media: Gazprom grozi Danii pozwem Posiadłość z XIX wieku za 56 zł. Para zdecydowała się dzięki nietypową…...
Forsal: za granicą jest obecnie 2, 6 mln Polaków
W Polsce nie zaakceptować mieszka już 2, sześć mln obywateli - powstaje z danych Kościoła Katolickiego. To o 300 tys. osób więcej niż przekazuje Główny Urząd Statystyczny a mianowicie podaje "Dziennik Gazeta…...
Fiskus blokuje konta firm na informacjach z systemu bankowego
Po uzyskaniu informacji wraz z systemu bankowego fiskus sześć razy zablokował konta przedsiębiorstw, zabezpieczono kwotę około miliona złotych - powiedział PAP dyrektor departamentu nadzoru nad Kontrolami Przemysław Krawczyk. Dane z banków…...
Fintechy vs. banki. Dlaczego fintechy wygrywają klienta?
 Dynamika zmian w branży finansowej należy do jednej z największych na globie. Okazuje się, że świeże technologie zrewolucjonizowały świat zasobów. Starzy gracze, tacy jak banki, muszą się dostosowywać i wprowadzać nowe…...
Fed podniósł stopy procentowe  Pieniądze
Sekretarz ciepła USA chwali Polskę. "Podjęła dobrą decyzję" CIA uruchomiła konto na popularnym portalu społecznościowym. Dwa powody Chcą wprowadzić opłaty za wjazd na "najbardziej krętą uliczkę świata" Lot trwa mniej…...
Nie znaleziono