Nie uwierzysz, gdzie największe banki trzymają swoje pieniądze

17.02.2021
Category: Chase Bank

Prawdopodobnie wszyscy wiedzą, że Bank of America, Wells Fargo, JPMorgan Chase i Citigroup to największe banki w USA, ale miejsce, w którym przechowują wszystkie swoje pieniądze, może cię zaskoczyć.

Cztery największe banki w Ameryce to znane firmy, ale okazuje się, że miejsce, w którym przechowują wszystkie swoje pieniądze, prawdopodobnie cię zszokuje.

Ostatecznie Bank of America (NYSE: BAC) Wells Fargo (NYSE: WFC) JPMorgan Chase (NYSE: JPM) i Citigroup (NYSE: C) miały oszałamiającą sumę 3,5 biliona dolarów depozytów, co stanowi prawie 40% suma depozytów w Stanach Zjednoczonych:


Źródło: Federal Deposit Insurance Corporation.

Jeśli brzmi to jak oszałamiająca ilość koncentracji w zaledwie czterech firmach, to dlatego, że tak jest. Poniższy wykres pokazuje, jak radykalnie zmienił się obraz w Ameryce w ciągu ostatnich 20 lat. W 1994 roku cztery największe instytucje bankowe posiadały zaledwie 11% wszystkich depozytów, a do 2003 roku liczba ta wzrosła aż do 20%:


Źródło: Federal Deposit Insurance Corporation.

Chociaż wielu zebrało się przeciwko największym bankom poprzez protesty Occupy Wall Street, krytyczne posty na Facebooku i inne demonstracje, rzeczywistość jest taka, że ​​Amerykanie bardzo wyraźnie głosowali za pomocą swoich portfeli tam, gdzie faktycznie chcą, aby ich pieniądze znalazły się na miejscu.

Gdzie idą pieniądze

Jednak to, gdzie banki trzymają te pieniądze, to zupełnie inna historia, ponieważ obszary z największą ilością depozytów mogą Cię naprawdę zaskoczyć:

Chociaż Nowy Jork może być liderem ze złożami przekraczającymi 740 miliardów dolarów może być dużym zaskoczeniem hrabstwo Salt Lake, hrabstwo UT i hrabstwo Minnehaha, SD, domy w Salt Lake City i Sioux Falls zajmują drugie i trzecie miejsce na liście lista.

W rzeczywistości, chociaż Wells Fargo i Citigroup mają siedziby po przeciwnych stronach kraju, w San Francisco i Nowym Jorku, okazuje się, że ich banki komercyjne, Wells Fargo Bank, National Association i Citibank, National Association spotykają się w środku, aby zadzwonić do Sioux Falls Dom.

Na początku lat 80. Dakota Południowa zniosła przepisy regulujące stopy procentowe, które mogą być naliczane na kartach kredytowych – posunięcie naśladowane później przez Delaware i Nevada – w celu wprowadzenia Citigroup (wówczas Citibank) do ustanowienia tam operacji kartami kredytowymi. Posunięcie to było wówczas rewolucyjne, a były gubernator Południowej Dakoty powiedział kiedyś:

Wszyscy starsi ludzie to mówili. Ta Południowa Dakota uratowała Citibank. Myślę, że tak. Ta Południowa Dakota uratowała Citibank.

Państwo również nie pobiera podatku dochodowego od osób prawnych ani indywidualnych, a jedynie 4% podatek od sprzedaży, co czyni go atrakcyjnym również dla dużych banków.

„Południowa Dakota bardzo dobrze traktuje sektor bankowy. Dajemy dużo miejsc pracy, wpłacamy dużo pieniędzy do skarbu państwa na podatek franczyzowy, a ogólnie branża, od najmniejszych do największych, to bardzo dobrzy obywatele korporacji, a państwo liderzy to doceniają – zauważył w wywiadzie dla Sioux Falls Business Journal, zastępca radcy prawnego Citibank, Dave Zimbeck .

Sprawdź największy bank w każdym hrabstwie w Value Penguin.

Poza Południową Dakotą

Wells Fargo i Citigroup nie są jedynymi odstającymi, ponieważ JPMorgan Chase Bank, National Association również nie znajduje się w Big Apple, ale w krainie Buckeyes w Columbus w Ohio. I chociaż żaden z największych banków nie nazywa Utah domem, banki komercyjne Morgan Stanley Ally UBS American Express i GE Capital mają swoje siedziby w Salt Lake City, również dzięki złagodzeniu przepisów w Utah od przełomu XIX i XXI wieku. st wieku.

Bank of America jest jedynym bankiem bez żadnych niespodzianek, ponieważ jego bank komercyjny, Bank of America National Association, ma rzeczywiście siedzibę w Charlotte, czyli dokładnie tam, gdzie znajdują się jego operacje korporacyjne.

Chociaż informacje takie jak ta są łatwe w użyciu, aby rozpalić pogardę wobec największych banków, ważne jest, aby pamiętać, że prawdopodobnie działają i osiedlają się w taki sposób, aby zminimalizować ich koszty. I chociaż nie wiemy na pewno, prawdopodobnie im niższe koszty ponoszą banki, tym niższe są również koszty ich klientów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy