Temat: Pendolino

🕓 28.07.2019
👁 91
🗨
Falstart internetowej sprzedaży biletów dzięki Pendolino. «Przerwa technologiczna»  Informacje

  • "Efekt Pendolino sprawił, że ludzie zainteresowali się naszą ofertą"
  • Pendolino ruszyło, a będą dalsze inwestycje. "Mamy 10, 5 mld euro na modernizację"
  • Jedzie pociąg z daleka. Internet śmieje się z Pendolino
  • Pendolino odlicza godziny do startu. "To pociąg na 30 lat, w ewentualnym roku będzie lepiej"
  • Pokazowy przejazd Pendolino. Zobacz, jakim sposobem wygląda w środku

Internetowa sprzedaż biletów w Pendolino miała ruszyć w nocy z soboty w niedzielę, ale z motywu problemów technicznych tak się nie stało. Sprzedaż ruszyła jedynie w kasach biletowych.

Przypomnijmy, w kasach na dworcach sprzedaż posiadała ruszyć o godz. 1 w nocy z soboty na niedzielę, a serwisie randkowym jak i również w biletomatach o godz. 5 rano w niedzielę. Bilety kosztują od 49 do 150 zł, z wyjątkiem tras Trójmiasto – Kraków/Katowice, gdzie cena maksymalna miała wynieść 189 zł.

Jest układ ws. Pendolino. PKP Intercity dogadało się z Alstomem

W rozmowie z. pl rzeczniczka PKP Intercity Zuzanna Szopowska przekazała, że uruchomieniem internetowej sprzedaży biletów powstaje z trudności technicznych. - Cały czas testujemy i zaciągamy do systemu wiadomości. Potrzebujemy jeszcze trochę czasu - powiedziała w niedzielę po południu.

Dodała, że w kasach w dużej ilości przypadków sprzedaż biletów zmierza sprawnie. Gdzieniegdzie mogą wystąpić nieduże opóźnienia. Do godz. 14. 00 w niedzielę sprzedanych zostało 3 tys. biletów na Pendolino.

Nie działa

W niedzielę rano, przy próbie kupna biletu w serwisie internetowej spedytora wyświetlał się komunikat: "Ze względu na trwające operacje związane z wdrożeniem nowej oferty w internetowym programie sprzedaży trwa przerwa technologiczna. O terminie uruchomienia poinformujemy w osobnym komunikacie. Za utrudnienia przepraszamy".

Źródło: intercity. pl Ten komunikat wyświetla się na stronie internetowej przy próbie zakupu biletu

Z kolei na portalu społecznościowym PKP Intercity wyjaśniłało kłopoty: "Uprzejmie informujemy, że wraz ze względu na trwające czynności związane z wdrożeniem nowej oferty - w dyskusyjnym systemie sprzedaży e-IC jak i również biletomatach trwa przerwa technologiczna. (…) Pełna oferta jest już dostępna w kasach biletowych".

Źródło: pl-pl. facebook. com/PKP. Intercity Pierwszy komunikat o kłopotach w sprzedaży

Później PKP Intercity opublikowało następny komunikat: "Obecnie sprzedaż biletów w kasach w pełnym kraju przebiega bez niepotrzebnych zakłóceń, natomiast przedłużono czas obowiązywania przerwy technologicznej po Internecie. Powodem utrudnień będą kwestie techniczne związane wraz z wdrożeniem nowej oferty".

Źródło: intercity. pl PKP Intercity o utrudnieniach informuje na portalu społecznościowym

Kłopoty z zakupem biletów wywołały liczne, przy większości mało przychylne komentarze na profilu społecznościowym przewoźnika. Pasażerowie pytali też o kłopoty z wydrukowaniem biletów zakupionych wcześniej przez internet. Po odpowiedzi PKP Intercity poinformowała: "W związku z trwającymi pracami serwisowymi w programie e-IC dla podróżnych, jacy nie mogli wydrukować biletów, wprowadzamy specjalny tryb kontroli biletów elektronicznych. Weryfikacja stanie się się odbywać na bazie dokumentu ze zdjęciem".

Mniej składów

Pendolino ma wyjechać na tory 14 grudnia. Jak pisaliśmy dwa dni temu, zamiast 13 składów na trasy wyruszy aczkolwiek 9. Rzeczniczka PKP Intercity Zuzanna Szopowska poinformowała, że zmniejszenie liczby składów związane jest z opóźnieniami przy dostarczaniu ich przez twórcy.

Jutro w nocy rusza sprzedaż biletów na Pendolino. Ale dzięki tory wyjedzie mniej pociągów

- Obecnie w Naszym kraju jest 17 składów Pendolino, z których do obecnie 11 przeszło restrykcyjne analizy i są gotowe do przewozu pasażerów. W relacji z tym w grudniu wykorzystamy maksymalnie 15 pojazdów, z czego 9 do odwiedzenia jazdy z pasażerami, natomiast pozostałe stanowić będą niezbędną rezerwę - powiedziała Szopowska. Dodała, że na poniektórych szlakach, na których posiadały jeździć pociągi Pendolino, pojadą składy Express InterCity.

Zakup strategiczny

Intercity kupiło pociągi Pendolino od Alstomu w maju 2011 r. Ponieważ w maju br. minął termin przekazania przewoźnikowi głównych składów z homologacją, spółki rozmawiały o naliczanych za pośrednictwem polskiego przewoźnika karach umownych.

W październiku br. PKP Intercity zawarło układ z Alstomem, które umożliwiło przewoźnikowi odbiór pociągów zgodnych z zamówieniem oraz mających homologację wydaną przez Urząd Transportu Kolejowego. Porozumienie zakłada także, że kary zbyt nieterminowe dostarczenie składów będą nadal naliczane, ale nie zaakceptować są potrącone z obecnych płatności. Sprawa zostanie przekazana do Sądu Arbitrażowego, an ewentualna należność zabezpieczona ochroną bankową, z której przewoźnik będzie miał prawo skorzystać po przychylnym dla jego wyroku sądu.

Koszt 20 pociągów Pendolino zakupionych przez PKP Intercity wówczas ok. 400 mln euro. Kontrakt o wartości 665 mln euro obejmuje też budowę zaplecza technicznego na warszawskim rynku oraz koszty utrzymania fachowego pociągów przez 17 latek.

Autor: cmeinck
Kategoria
Top Aktualności Komentarze
Google Pixel 2. Premiera smartfonów  Tech
Dwa tygodnie po premierach iphoneów od Apple, Google zaprezentował w środę dwa świeże modele telefonów: Google Pixel 2 i Google Pixel XL 2. Ceny smartfonów w zalezności od klasy wynoszą…...
Facebook startuje z platformą sieć. org  Tech
"Lepszy świat potrzebuje lepszego internetu. Lepszy internet potrzebuje wszystkich" - takie wyrażenie przyświeca Facebookowi w niesieniu technologicznego kaganka do krajów rozwijających się. Tak chociaż deklaruje gigant. Właśnie uruchamia platformę z darmowym…...
Facebook i Instagram - blokowanie kont osobom poniżej 13 roku życia
Rejestracja na Facebooku i Instagramie dozwolona jest tylko dla ludzi, które ukończyły 13 lat, ale do tejże pory serwisy nie weryfikowały, czy faktycznie zakładający profil jest w danym stuleciu.…...
Eurostat: Polska w 2017 roku z deficytem sektora zasobów publicznych  Ze świata
Sekretarz energii USA chwali Polskę. "Podjęła dobrą decyzję" Koniec gorszych towarów dla Polaków? "Podejrzewam, że niewiele się zmieni" Tani jak Polak. Eurostat porównał koszty pracy w Unii Unia szykuje rewolucję w przepisach.…...
Europa wygasi piece hutnicze? «Stawka to min. 4 mln miejsc pracy»  Informacje
Projekt budżetu na 2019 dwanaście miesięcy do komisji sejmowych Koniec ze zmianą czasu? Komisja Europejska przedstawi propozycję W tę niedzielę zrobisz zakupy. Potem długa przerwa Gospodarka rośnie, ale inwestycje rozczarowały Coca-Cola…...
Enter Air planuje wystąpić do odwiedzenia Boeinga o odszkodowanie, AMERICAN AIRWAYS nie podjął decyzji
Polska czarterowa linia lotnicza Enter Air planuje wystąpić o odszkodowanie do Boeinga w związku z uziemieniem maszyn typu B737 MAX 8. Na razie w taki krok nie zdecydowały się Polskie…...
Emerytury dla kobiet urodzonych w 1953 roku. Stanowisko ZUS
Korzystny wyrok Trybunału Konstytucyjnego sprzed ponad dwóch tygodni miał oznaczać ponowne przeliczenie emerytur, a w rezultacie podwyżkę świadczeń dla dziesiątków tysięcy kobiet. Zakład Ubezpieczeń Społecznych studzi jednak wiara w przyszłość części…...
Elon Musk przekształca Teslę w koncern energetyczny
Elon Musk potrzebuje połączyć dwie części swojego imperium - Teslę i SolarCity. Jego firma produkująca elektryczne samochody zaoferowała nieopodal 3 mld dolarów zbyt kupno SolarCity - przedsiębiorstwa, która produkuje i instaluje…...
Nie znaleziono