Temat: Internet

🕓 09.09.2019
👁 77
🗨
Informacje dostępne wszędzie, ale nie zaakceptować za darmo. Czeka naszą firmę rewolucja. Ale jaka?  Informacje

  • Kolejny bank ostrzega klientów. "Złośliwe oprogramowanie"
  • Globalny ranking prędkości internetu. Polska zaliczyła awans, ale do podium mamy daleko
  • Koniec piractwa, czy cenzura przy internecie? Emocje wokół sugestii reformy prawa autorskiego
  • Kradzież na RODO. Uwaga w nowy sposób naciągaczy
  • Uwaga na fałszywe "bony" do Biedronki. Oszuści wyłudzają dane

Technologia mobilna, cloud computing i big data - to one będą kreować w bliskim czasie rynek telekomunikacyjny i medialny na świecie. Uczestnicy panelu o sektorze telemedialnym, który odbył się w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, rozmawiali o wyzwaniach przed którymi stoi dziś rynek.

- Musimy funkcjonować w jednym reżimie prawnym, potrzebujemy też pakietu telekomunikacyjnego, by poszerzyć dostęp do sieci i musimy pomyśleć na temat zmianie prawa autorskiego a także większej ochronie twórców a mianowicie mówił były minister cyfryzacji Michał Boni podczas kasetonu, którego uczestnicy szukali riposty na pytanie o czas przyszły przestrzeni cyfrowej.

Europejski Kongres Gospodarczy na temat energetyce i bezpieczeństwie energetycznym

Odpowiednimi zmianami ma zająć się Komisja Europejska, na majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Niestety, w tejże kadencji nie udało się wypracować odpowiednich rozwiązań.

Kultura płacenia

A problemów jest sporo. W Europie ciągle brak jednolitych regulacji jak i również ułatwień podatkowych oraz właściwej "kultury płacenia za treść".

- Chciałbym, żeby to wykorzystanie treści w sieci odbywało się bardziej efektywnie - mówił Grzegorz Hajdarowicz, prezes Gremi Środowiska. - Ale napotykamy na spory opór wewnętrzny i zewnętrzny. Głównym problemem wydaje się dziś poziom VAT-u na treści elektroniczne. Na esencji cyfrowe to 23 %, a na drukowane zawartości to 8 procent a mianowicie powiedział.

Właściciel dziennika "Rzeczpospolita" zwracał też atencję na problem kradzieży treści w sieci. Jego zdaniem Polska jak najszybciej musi wprowadzić odpowiednie przepisy, dzięki którym można by karać "kradnących w sieci".

- Potrzebujemy penalizacji kradzieży kontentu. Dopóki nie stanie się on tak karany, jakim sposobem wejście do marketu i kradzież majonezu, to zero się nie zmieni - ocenił Hajdarowicz.

Uczestnicy spotkania przypominali, że Polska znajduje się w czołówce krajów, w których esencji w sposób nielegalny pobierane są z sieci zazwyczaj.

Turystyka przyszłości: internetowy asystent, wirtualne wakacyjne wojaże, wakacje na orbicie

- Należy też pomóc Rodakom szukać legalnych źródeł dostępu do treści, bo przy wielu wypadkach jest naprawdę, że ściągają oni z sieci to, co nie jawi się być dostępne na naszym sektorze - bronił internautów Boni.

Nowe pokolenie

Rafał Dziedziczący z Orange Polska podkreślał, że już dziś widać, iż nowe pokolenie korzysta z sieci w inny strategia. - To pokolenie chce oglądać treści niezależnie od tego, gdzie jest, oczekuje interaktywności, ale istnieją także oczekiwania wobec kwestii neutralności sieci - mówił.

Ale szybszy i dogodniejszy dostęp do sieci to wyższe koszty po stronie operatorów. Dlatego uczestnicy spotykania podkreślali, że nie możemy oczekiwać dalej, by całość w internecie było za bezowocnie, a koszty ponosili jedynie operatorzy rozbudowujący sieć. a mianowicie Użytkownik oczekiwałby, żeby całość było za darmo. A jednak operatorzy inwestują i potrzebują uzyskać zwrot z lokaty - mówił Dariusz Zmysłowski, dyrektor ds. rozwoju interesu w Huawei Polska.

Jak zarabiać?

Paneliści podkreślali, że wzorem gwoli naszego rynku mogą być Stany Zjednoczone, gdzie już dziś płaci się za większość treści dostępnych po internecie - od informacji po rozrywkę.

Dlaczego Facebook uzależnia? Bo wie, jak się naszą firmę uczyć

- Rynek telekomunikacyjny i mediowy w minionych latach podąża w nurcie konsolidacji - mówił Zbigniew Jusis, partner w EY. - Przykładem są także Czechy, gdzie fundusz pieniężny przejął operatora. Służy wówczas pozyskaniu bazy klientów. Połączenie różnych usług w ramach jednego rachunku może zwiększyć ruch kosztów poniesionych na lokatę.

Jego zdaniem już niedługo odbiorcy treści będą mieli do odwiedzenia czynienia z operatorem, które nie tylko będzie dostarczać sygnał, ale będzie także sprzedawać treść oraz gwarantować dostęp do energii.

Również właściciele dużych serwisów dostrzegają potrzebę zmian, tym bardziej, że ich obecne źródło pozyskiwania finansowania, to znaczy reklamy, to coraz trudniejszy rynek.

Szansa po "big dacie"

- Portale horyzontalne spadły z podium. Dziś jest miejscem zajmuje Google i Facebook - klarował Artur Potocki, prezes stajnie Interia. - Obie przedsiębiorstwa ciągle zmieniając algorytmy selekcji treści. W wyniku tego tracimy dużą część ruchu jaką generowaliśmy z przekierowań. To zrozumiałe, bo Facebook usiłuje monetyzować swój serwis.

Dlatego szansą jest odpowiednie wykorzystanie "big data", to znaczy danych o naszych zachowaniach w cyfrowej przestrzeni które to gromadzą operatorzy i administratorzy serwisów.

- Posiadamy też zagadnienie dotyczące big data. Wszyscy gromadzimy dane na temat użytkowników i pytanie: jak to wydaje się wykorzystywane. Dziś jest to wykorzystywane trochę na oślep przez wyszukiwarki i serwisy. Ale operator wie starannie kim jest użytkownik, bo ma o wiele więcej danych. Pytanie jak wówczas będzie wykorzystywane. Dlatego emituje mi się, że operator nie będzie zredukowany do poziomu „głupiej rury” - mówił przedstawiciel Orange Nasze państwo.

Autor:
Kategoria
Top Aktualności Komentarze
Inflacja w grudniu 2016 r.
Ceny towarów i usług konsumpcyjnych - według szybkiego szacunku - w grudniu 2016 r., w stosunku do poprzedniego miesiąca, wzrosły na temat 0, 7 proc., zaś w porównaniu z analogicznym…...
Indie zbroją się na potęgę  Informacje
Grożą śmiercią aktorce. Kontrowersyjny film wbił się na ekrany kin przy Indiach Basen, spa jak i również fryzjer. Otwarto pięciogwiazdkowy dom dla psów Nagroda zbytnio ścięcie głowy gwiazdy Bollywood.…...
Ile wyniesie PKB Polski w 2017, 2018, 2019, 2020 roku
PKB w 2017 roku wyniesie trzech, 6 proc., a w przyszłym roku - na temat 0, 2 pkt. proc. więcej. Takie prognozy zapisano w dokumencie "Wstępne założenia makroekonomiczne Aktualizacji Programu…...
Hot dog lub kawa za 0 zł na stacjach Circle K z aplikacją goodie
Od 25 czerwca do 25 czerwca br. dzięki goodie wolno zyskać darmowy poczęstunek w stacjach paliw Circle K w całej Polsce. Hot dog lub kawa zbyt 0 zł czekają dzięki klientów…...
Hodowla zwierząt futerkowych - komentarz ministra rolnictwa
Hodowla zwierząt futerkowych wydaje się być utrzymana, nie widzę pewien szczególnych powodów, żeby wówczas zmieniać - stwierdził minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Zapowiada zgłoszenie projektu ustawy, który ma zaostrzyć rygory hodowania…...
Historyczne zwyżki na Wall Street. Rekordowe wyniki indeksów Nasdaq i SP 500  Giełda
Amerykańscy inwestorzy pozostają po dobrych nastrojach. Wtorkowa sesja na Wall Street zakończyła się rekordami indeksów S&P 500 i Nasdaq. O tematyce historycznej wyniki są efektem zwyżek gigantów - m. in. Twittera…...
Handel ludźmi w Polsce - dane MSWiA za 2015 rok
115 osób, w tym 41 cudzoziemców, otrzymało w 2015 r. status pokrzywdzonych w śledztwach odnoszących się handlu ludźmi. Ofiary były wykorzystywane seksualnie i zmuszane pracy niewolniczej. Wśród nich było 10 dzieci…...
Główne sposoby finansowania dla spółek MŚP. Nowy raport
Kredyt bankowy, z którego korzysta 20, 6 proc. przedsiębiorców jak i również limit na koncie służbowym (11, 4 proc. ) - to główne metody finansowania bieżącej działalności poprzez firmy MŚP - wypływa z…...
Nie znaleziono