50 zdjęć z Inside Trends, po których powiesz "Muszę tam być! "

🕓 10.09.2019
📂 Wiadomosci
👁 201
🗨
Inside Trends - zdjęcia wraz z konferencji Business Insider Polska

Ponad 80 mówców i prelegentów, około 1500 uczestników, 3 sceny: FinTech, Life Science i Business 4. 0, dwie sale warsztatowe, atelier video i przestrzeń coworkingowa - tak w skrócie można opisać niezwykłe wydarzenie, jakim była pierwsza rada Business Insider Inside Trends - jedno z najistotniejszych wydarzeń tego typu po regionie CEE. Przez dwa dni, 18-19 października 2018 roku byliśmy świadkami i uczestnikami prelekcji, warsztatów i paneli dyskusyjnych, podczas których omawialiśmy najnowsze trendy, które w najbliższych kilku latach zmienią świat.

Oto 50 zdjęć, które naszym własnym zdaniem najlepiej oddają to, co działo się podczas dwóch dni pierwszej edycji Inside Trends.

1. Otwarcie konferencji w Centrum Praskim Koneser w Warszawie

Foto: Business Inside Nasz kraj 18-19 października. Dwa dni Inside Trends

Sala Plenarna była również miejscem, gdzie spotykali się prelegenci i słuchacze paneli dyskusyjnych poświęconych kwestiom Business 4. 0.

2. "Twój biznes, którym go dzisiaj znasz, wkrótce ulegnie zniszczeniu" - Jovan Protic

Foto: Businesss Insider Nasz kraj Jovan Protic, COO Ringier Axel Springer Polska

Podczas otworzenia konferencji przemawiał Jovan Protic. COO Ringier Axel Springer Polska przypominał słowa Pabla Picasso, który mówił, hdy "Każdy akt kreacji chce się od aktu destrukcji". W tak dynamicznie zmieniającym się dziś świecie powinno się być gotowym na zmianę modelu biznesowego swojej firmy w każdym momencie.

3. "Stwórz biznes, który stanie się miał na coś wpływ" - przekonywał Lars Silberbauer

Foto: Businesss Insider Polska Lars Silberbauer, Lego

"Niektórzy myślą, że klocki Lego to gotowy zestaw do konstrukcji konkretnych rzeczy z zamkniętego katalogu, ale tak nie jawi się być. Najciekawsze rzeczy powstają w takim przypadku, gdy nasi konsumenci odkręcają wyobraźnię" – mówił w scenie konferencji Inside Trends Lars Silberbauer z Lego Group.

4. "Umiejętność pogodzenia się ze odmianami i adaptacji do przemian jest dziś najbardziej kluczową kompetencją"

Foto: Business Inside Nasz kraj Lars Silberbauer, Lego Group

Lars Silberbauer przez siedem lat odpowiadał za procedurę Lego Group w wortalach społecznościowych. Stworzył potęgę Lego w szczególności na kanale YouTube. Podczas konferencji Inside Trends poznaliśmy "7 zasad, jakimi według Silberbauera powinny prowadzić się dziś firmy jak i również managerowie", o jakich kwestiach przeczytasz po artykule Marty Bellon.

5. "Ci źli" zawsze będą szukać najsłabszego ogniwa w łańcuchu bezpieczeństwa. Przeważnie są to ludzie, zaś nie technologia" - Kevin Mitnick, najsłynniejszy hacker świata

Foto: Business Inside Nasz kraj Kevin Mitnick

W ciągu minionych 16 lat zespół hakerów Kevina Mitnicka włamał się do każdej firmy, jakiej bezpieczeństwo sprawdzał. Więcej dowiesz się w artykule Adama Turka: "Najsłabszym ogniwem bezpieczeństwa ciągle jest człowiek. Kevin Mitnick pokazał, jak nas przechytrzyć".

6. "W naszych ofiarach szukamy głównie zaufania" - Kevin Mitnick

Foto: Business Inside Polska Kevin Mitnick

Wśród swoich "ulubionych akcji" wymienia m. in. zhakowanie linii komunikacyjnych restauracji McDonald's. Gdy klienci przyjeżdżali poprzez tzw. DriveThru, pracownicy zdołali ich słyszeć i przyjmować zgłoszenia, ale to Kevin Mitnick odpowiadał, blokując taką możliwość obsłudze. "Siedziałem naprzeciwko okienka i przejmowałem komunikację" - wspomina po latach najsłynniejszy haker świata. Większą ilość w wywiadzie, jaki spośród Mitnickiem przeprowadził Łukasz Grass, redaktor naczelny Business Insider Polska.

7. "Najlepszym sposobem edukacji w przedsiębiorstwach jest przeprowadzanie symulacji"

Foto: Business Inside Polska Kevin Mitnick

Hakerzy dysponują narzędziami, które pozwalają na kopiowanie kart dostępu do budynku i pomieszczeń w firmie. Wystarczy czasami stanąć obok drugiego człowieka w publicznej toalecie w danym domu.

8. W przerwach czas na zdjęcia jak i również autografy. Kevin Mitnick jest autorem m. in. pozycje książkowe "Niewidzialny w sieci"

Foto: Business Inside Polska

9. Warsztaty spośród Kevinem Mitnickiem prowadziła Beata Mońka

Foto: Business Inside Polska

10. Podczas konferencji uczestnicy mogli wybrać jedną z 3 scen: FinTech, Business czterech. 0 i LifeScience

Foto: Business Inside Polska Sceny Inside Trends

11. Nie sposób było się zgubić. Do sal prowadziły uczestników pięknie zaprojektowane drogowskazy

Foto: Business Inside Nasze państwo Konferencja Business Insider Inside Trends

12. A drogowskazem po trendach był Inside Trends Magazine - wszystko, co trzeba wiedzieć na temat trendach w Business czterech. 0, Life Science jak i również FinTech

Foto: INSIDE TRENDS

Dla wszystkich przygotowaliśmy raport w temat najnowszych trendów po trzech obszarach tematycznych narady. Pojawiły się tam także najciekawsze artykuły na ten temat, publikowane w różnych edycjach Business Insider dzięki całym świecie.

13. Hitem konferencji Inside Trends okazała się scena Life Science!

Foto: Business Inside Polska Marek Rybiec, Piotr Pustelnik i prowadząca Aleksandra Brzozowska

Dyskutowaliśmy o tym, dokąd w dobie dominacji oryginalnych technologii są człowiek i jego możliwości. Marek Rybiec opowiadał o swoim projekcie "Podwójne wyzwanie" i pokonaniu ultramaratonów na 4 pustyniach świata: Gobi, Atacama, Sahara, Antarktyka.

14. Himalaista Piotr Pustelnik z pasją opowiadał o miłości w celu gór i ludzkich możliwiościach, które są nieograniczone

Foto: Business Inside Polska

15. BITLAB a mianowicie pierwszy na świecie tablet dotykowy dla ludzi niewidomych, który to stworzyła Kristina Tsvetanova

Foto: Business Inside Polska Kristina Tsvetanova

Kristina Tsvetanova (CEO i współzałożycielka BLITAB) jest współtwórczynią urządzenia BLITAB – pierwszego w świecie tabletu dotykowego gwoli osób niewidomych i niedowidzących. W 2017 roku otrzymała EU Prize for Women Innovators under 30 (nagrodę UE dla innowatorek poniżej 30. roku życia). W tym danym roku MIT Technical Review Innovator umieścił Kristinę w liście Innovators Under trzydziestu pięciu (region: Europa). Kristina ukończyła z wyróżnieniem inżynierię przemysłową na Uniwersytecie Technicznym w Sofii. Ma ponad 7-letnie doświadczenie w sektorze kierowania łańcuchem dostaw i inżynierii przemysłowej w firmach międzynarodowych.

16. Gwiazdą pierwszego poranka Inside Trends była Anja Rubik

Foto: Business Inside Polska

W świecie mody osiągnęła w tej chwili wszystko. Ma na własnym koncie okładki najlepszych miesięczników. Zaprojektowała kilka swoich kolekcji i prowadziła artystyczny „Magazyn 25”. Ale to wyłącznie jedna z odsłon jej osobowości i talentu. Anja Rubik – gwiazda, modelka, an od wielu lat również oddana aktywistka ekologiczna i społeczna – wydała książkę „#SEXEDPL”.

17. #SEXEDPL to nie tylko książka. To projekt, przy który zaangażuję również współczesne technologie - mówiła nam Anja Rubik

Foto: Business Inside Polska

O akcji #SEXEDPL powiada cała Polska. Książka po nowoczesny, merytoryczny, a zarazem przyjazny sposób odpowiada na najważniejsze pytania dotyczące edukacji seksualnej. Już niedługo okazać się może pojawi się zastosowanie lub gra.

18. Anja Rubik w studiu video Business Insider Polska

Foto: Business Inside Nasz kraj Anja Rubik, Łukasz Grass

W rozmowie z Łukaszem Grassem, redaktorem naczelnym Business Insider Polska, Anja Rubik opowiedziała o wyzwaniach, jakie konsekwentny na drodze do zrobienia projektu #SEXEDPL. Zobaczcie całkowitą rozmowę tutaj: "80 tyś egzemplarzy w dwa miesiące. Misyjny projekt Anji Rubik"

19. Podczas Inside Trends nagrywaliśmy również dwa programy "Na Czasie"

Foto: Business Insider Nagrania programu "Na Czasie"

W jednym spośród odcinków opowiemy wam o planie Flying Cars. Latający samochód będzie mógł pokonać opanowanie 200 km w 45 minut, to pięciokrotnie dalej niż w tym samym czasie dotrze samochód a mianowicie mówił Jonathan Carrier, wiceprezes firmy AeroMobil.

20. "Latający samochód będzie możemy kupić już w 2020 roku" - Jonathan Carrier

Foto: Business Inside Polska Jonathan Carrier, AeroMobil

AeroMobil dzierży kosztować około 5 mln zł. Do jego kierowania wymagane będzie i prawo jazdy, i co w żadnym wypadku podstawowa licencja pilota rekreacyjnego, czyli PPL(A). Więcej w artykule Marcina Walkowa: "Supersamochód z supermocami" - Jonathan Carrier o AeroMobilu w Inside Trends

21. Digital Poland, czyli podróż w odniesieniu do cyfrowej Polsce!

Foto: Business Inside Polska Aleksander Kutela, CEO Onet, Digital Poland

Dążymy do tego, żeby Polska była jednym spośród głównych Centrów Innowacji Numerycznych na Świecie. Dlatego stanęła Fundacja Digital Poland. Pozycjonujemy Polskę jako wiodący ośrodek innowacji cyfrowych na świecie, promując międzynarodową i międzybranżową inicjatywę, łącząc siły, tematy i tworząc sieć kontaktów i połączeniu.

22. Marc Walder CEO Ringier, wizjoner jak i również założyciel Digital Switzerland

Foto: Business Inside Polska Marc Walder, CEO Ringier

Marc Walder dzielił się doświadczeniami i przekonywał, że potrzebna wydaje się być zmiana systemu edukacji, bowiem w wielu szkołach dzieci uczą się w takim sam sposób i owego samego, co 20-30 latek temu. Jego Fundacjan od lat wspiera szkoły w Szwajcarii, pomagając m. in. po organizacji lekcji kodowania.

23. "Liderzy, którzy potrzebują osiągnąć sukces powinni sięgać informacje i łączyć sporo branż jednocześnie" - Mark Dekan

Foto: Business Inside Polska Edward Stanoch, Mark Dekan, Ewa Rolley

Inside Trends to również rozmowy na temat przywództwie. Tu na fotce rozmawiają o nim: Mark Dekan, CEO Ringier Axel Springer Polska, Edward Stanoch z nuChapter i Ewa Rolley z Impact. Dyskusję moderowała Beata Mońka.

24. "Mózg człowieka wydaje się niezwykle plastyczny. Nawet na ciężkich udarach możemy odzyskać sprawność" - dr Paweł Soluch

Foto: Business Inside Nasz kraj Monika Michalak, Maciej Szurek, Paweł Soluch.

Na scenie LifeScience rozmawialiśmy o nieograniczonych ludzkich możliwościach wspieranych najnowszymi technologiami. Monika Michalak doznała ciężkiego udaru mózgu. Za pośrednictwem kilka miesięcy leżała sparaliżowana na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej bez możliwości jakiegokolwiek ruchu. Widziała, słyszała jak i również rozumiała, co się w celu niej mówi, ale nie mogła poruszyć nawet paluszkiem. Dziś chodzi i twierdzi. Na podstawie jej życia powstaje powieść biograficzna, autorstwa Łukasza Grassa. Książka ukaże się w przyszłym r..

25. Na Inside Trends cieszyliśmy się ogromną frekwencją i zaangażowaniem dzięki każdej z trzech scen. Business 4. 0

Foto: Business Inside Polska Profesor Felix Oberholzer-Gee, Harvard Business School

26. FinTech

Foto: Business Inside Polska Scena FinTech

27. Blockchain "Pomoże rozwiązywać kryzysy"

Foto: Business Inside Polska Mirosław Janik i Damian Szymanski

Mirosław Janik, CEO HiDone. com uważa, że zdecentralizowany system może pomóc ludziom rozwiązywać znacznie poważniejsze kłopoty - w tym kryzysy społeczne, jak kryzys migracyjny, który dotyka dzisiaj Europę. W jaki sposób? Posłuchajcie rozmowy: "Blockchain może mieć nietypowe zastosowanie na świecie".

28. Na scenie Life Science znaleźliśmy też miejsce dla sportu

Foto: INSIDE TRENDS Simon Mayr spośród Borussia Dortmund

Simon Mayr z klubu piłkarskiego Borussia Dortmund opowiadał o tym, jak wykorzystać nowoczesne technologie w sporcie.

29. Inside Trends to także warsztaty, podczas których uczyliśmy się od praktyków interesu, jak rozwijać firmy.

Foto: Business Inside Polska Inside Trends

30. Make-up, makijaż, make-up

Foto: Marcin Walków / Business Insider Polska Marta Bellon, dziennikarka Business Insider Polska, w rękach redakcyjnej koleżanki Joanny Dobosiewicz przed wejściem do studia dzięki wywiad z Naveedem Parvezem z Andiamo

"Make-up" to chyba jedno z nagminniej powtarzanych słów w kuluarach Inside Trends. Make-up poprzednio wejściem na scenę, make-up przed wejściem do szkoła główna, zmycie make-upu po wszelkim...

O to, aby prelegenci i rozmówcy dobrze się prezentowali dbali specjaliści. Wśród nich nasza redakcyjna koleżanka - Joanna Dobosiewicz, specjalistkan od life-style'u i dyplomowana wizażystka.

31. Uczestnicy Inside Trends odrzucić tylko słuchali znakomitych prezentacji i warsztatów, ale aktywnie zadawali pytania

Foto: INSIDE TRENDS Warsztaty z Larsem Silberbauerem

32. Językiem wykładowym rady był angielski

Foto: INSIDE TRENDS Wejście do Centrum Praskiego Koneser od ulicy Białostockiej

Wśród około 1500 uczestników konferencji Inside Trends byli speakerzy i goście metrów. in. z Polski, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Danii.

33. #InsideTrends

Autor:
Kategoria
Top Aktualności Komentarze
Informacje dostępne wszędzie, ale nie zaakceptować za darmo. Czeka naszą firmę rewolucja. Ale jaka?  Informacje
Kolejny bank ostrzega klientów. "Złośliwe oprogramowanie" Globalny ranking prędkości internetu. Polska zaliczyła awans, ale do podium mamy daleko Koniec piractwa, czy cenzura przy internecie? Emocje wokół sugestii reformy prawa autorskiego…...
Inflacja w grudniu 2016 r.
Ceny towarów i usług konsumpcyjnych - według szybkiego szacunku - w grudniu 2016 r., w stosunku do poprzedniego miesiąca, wzrosły na temat 0, 7 proc., zaś w porównaniu z analogicznym…...
Indie zbroją się na potęgę  Informacje
Grożą śmiercią aktorce. Kontrowersyjny film wbił się na ekrany kin przy Indiach Basen, spa jak i również fryzjer. Otwarto pięciogwiazdkowy dom dla psów Nagroda zbytnio ścięcie głowy gwiazdy Bollywood.…...
Ile wyniesie PKB Polski w 2017, 2018, 2019, 2020 roku
PKB w 2017 roku wyniesie trzech, 6 proc., a w przyszłym roku - na temat 0, 2 pkt. proc. więcej. Takie prognozy zapisano w dokumencie "Wstępne założenia makroekonomiczne Aktualizacji Programu…...
Hot dog lub kawa za 0 zł na stacjach Circle K z aplikacją goodie
Od 25 czerwca do 25 czerwca br. dzięki goodie wolno zyskać darmowy poczęstunek w stacjach paliw Circle K w całej Polsce. Hot dog lub kawa zbyt 0 zł czekają dzięki klientów…...
Hodowla zwierząt futerkowych - komentarz ministra rolnictwa
Hodowla zwierząt futerkowych wydaje się być utrzymana, nie widzę pewien szczególnych powodów, żeby wówczas zmieniać - stwierdził minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Zapowiada zgłoszenie projektu ustawy, który ma zaostrzyć rygory hodowania…...
Historyczne zwyżki na Wall Street. Rekordowe wyniki indeksów Nasdaq i SP 500  Giełda
Amerykańscy inwestorzy pozostają po dobrych nastrojach. Wtorkowa sesja na Wall Street zakończyła się rekordami indeksów S&P 500 i Nasdaq. O tematyce historycznej wyniki są efektem zwyżek gigantów - m. in. Twittera…...
Handel ludźmi w Polsce - dane MSWiA za 2015 rok
115 osób, w tym 41 cudzoziemców, otrzymało w 2015 r. status pokrzywdzonych w śledztwach odnoszących się handlu ludźmi. Ofiary były wykorzystywane seksualnie i zmuszane pracy niewolniczej. Wśród nich było 10 dzieci…...
Nie znaleziono