Świat Bitcoin

17.02.2021
Category: Twoje Pieniądze

Przewodnik dla początkujących Bitcoin Brother’s

Dlaczego powinienem używać Bitcoinów?

Ta treść pochodzi z działu wsparcia Zebpay, ponieważ warto ją przeczytać

Bitcoin to stosunkowo nowa forma waluty, która dopiero zaczyna trafiać do głównego nurtu, ale wiele osób nadal nie rozumie, dlaczego powinni starać się go używać.

To jest szybkie

Płacenie czekiem, przelewami międzynarodowymi i innymi tradycyjnymi formami płatności zajmuje dużo czasu, na ogół kilka dni.

Karty kredytowe są natychmiast płatne. Jednak otrzymanie pieniędzy na konto sprzedawcy zajmuje więcej czasu.

W przypadku bitcoinów transakcje są prawie natychmiastowe. Bitcoin to najszybszy sposób przesyłania pieniędzy.

To jest tanie

W przypadku wszystkich istniejących form płatności należy uiścić opłatę w banku, firmie obsługującej karty kredytowe lub firmie przetwarzającej płatności.

W przypadku bitcoinów opłata transakcyjna jest minimalna i tańsza niż w przypadku wszystkich tradycyjnych systemów płatności. W przypadku mikropłatności bitcoin jest pierwszym możliwym systemem płatności.

Brak centralnego sterowania

Bitcoin jest zdecentralizowany. Żaden organ centralny nie ma nad nim kontroli. Więc żaden autorytet nie może tego zdewaluować.

Nie ma żadnych obciążeń zwrotnych

Dla sprzedawców korzystających z kart kredytowych, zwłaszcza dla sprzedawców sprzedających towary cyfrowe, obciążenie zwrotne stanowi znaczne ryzyko.

Raz przeprowadzona transakcja Bitcoin nie może zostać cofnięta. Pozwala to uniknąć oszustw związanych z obciążeniami zwrotnymi.

Ludzie nie mogą kraść twoich informacji od sprzedawców

Na pewno słyszałeś, że Twoje dane osobowe zostały skradzione dużym detalistom i firmom. Dzieje się tak, ponieważ kiedy płacisz kartą kredytową, sprzedawca ma wszystkie Twoje dane osobowe.

Transakcje Bitcoin są jak gotówka. Możesz wysyłać bitcoiny bez podawania swoich danych osobowych.

To nie jest inflacyjne

Twoja lokalna waluta jest emitowana przez bank centralny twojego kraju. Zwykle drukują więcej pieniędzy niż zarabiają, dlatego Twoje pieniądze tracą na wartości, a rzeczy z czasem stają się droższe. Twoja waluta jest inflacyjna.

Generacja Bitcoina naśladuje metale szlachetne, takie jak złoto. Generowanie bitcoinów z czasem staje się droższe, podobnie jak w przypadku złota. Podaż bitcoinów będzie zawsze stała i ograniczona.

Ponieważ coraz więcej osób przyjmuje bitcoiny, ich wartość wzrośnie, a cena rzeczy w bitcoinach spadnie.

To jest tak prywatne, jak chcesz

Bitcoin jest jak gotówka. Jest prywatny, tak jak powinny być płatności.

Z drugiej strony księga bitcoinów jest przezroczysta. Każdy może zobaczyć transakcje zachodzące w sieci bitcoin. Jednak transakcje nie mogą być bezpośrednio powiązane z osobą lub firmą.

Nie musisz nikomu ufać

W tradycyjnych systemach płatności musisz ufać centralnemu organowi, np. Bankowi lub firmie.

Dzięki bitcoinom ani Ty, ani odbiorca nie musicie nikomu ufać w transakcji. Po zakończeniu transakcji komputery na całym świecie weryfikują transakcję w krótkim czasie.

Jesteś jego właścicielem

W przypadku tradycyjnych pieniędzy nigdy nie jesteś ich właścicielem. Jest własnością banku lub firmy przetwarzającej płatności. Jeśli zdecydują się zamrozić Twoje konta, niewiele możesz zrobić.

Masz kontrolę nad swoimi bitcoinami. Posiadasz swoje bitcoiny.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy