Temat: PiS

🕓 14.06.2019
📂 Z kraju
👁 13
🗨
500 zł na dziecko. Marczuk: udział w programie korzystny dla banków

  • 300 plus w nowej odsłonie. "Większa pełne przekonanie w odniesieniu do jego ciągłego funkcjonowania"
  • Rząd wycofał się spośród kontrowersyjnego pomysłu. Będzie odmienna propozycja
  • Cztery śmigłowce za ponad 1, 6 miliarda. "Wzmocnią znacząco nasze moce zbrojne"
  • Podatki, opłaty, banderola. Rząd ma plan dzięki dodatkowe miliardy
  • Osiem przemian w programie 500 plus

Wniosek o świadczenie 500 plus będzie wolno złożyć m. in. przez bankowość elektroniczną. To rewolucja, jeśli chodzi o strategia myślenia o kontaktach obywatel-administracja - przekonuje wiceszef MRPiPS Bartosz Marczuk. Jego zdaniem udział w programie będzie korzystny dla banków.

Program Rodzina 500 oraz, w ramach którego rodziny przyjmą świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie, ruszyć ma 1 kwietnia. Od momentu tego dnia możesz składać wnioski.

Wszystko, jakie możliwości musisz wiedzieć odnośnie tematu aplikacji.

Jak złożyć?

500 zł dzięki dziecko. Oto pięć rodzai na to, by dostać pieniądze

Wniosek o świadczenie wychowawcze będzie można złożyć w formie papierowej - bezpośrednio w urzędzie lub za pomocą poczty oraz przez internet, za pomocą czterech kanałów: przez portal empatia realizowany przez MRPiPS, portal ofert elektronicznych ZUS, ePUAP a także - co jest nowością, jeśli chodzi o załatwienie spraw urzędowych online - bankowość elektroniczną. - To jest rewolucja, jeśli chodzi o sposób myślenia na temat kontaktach na linii obywatel-administracja - przekonuje Marczuk.

- Do tej pory, jak na przykład chcieliśmy online załatwić cokolwiek w administracji, to musieliśmy mieć podpis elektroniczny, ePUAP, którzy raz działał, raz nie działał. A tu mówimy ludziom: chcemy, żebyście mieli jak najwygodniej, wiemy, że logujecie się do banku swoim identyfikatorem jak i również hasłem, i niczego więcej już od was nie chcemy - dodaje.

Przez bank

Jak tłumaczy, posiada to wyglądać tak, hdy osoba chcąca złożyć morał loguje się na swoje konto w banku jak i również tam znajduje zakładkę Rodzina 500 plus, pod którą będzie wniosek. I albo wypełnia go bezpośrednio w serwisie banku, po czym pan wędruje do gminy, albo daje dyspozycję, że pragnie taki wniosek za niewielką poradą swoich loginów i haseł bankowych wypełnić i zostaje przekierowana na stronę ZUS, gdzie też będzie zakładka Rodzina 500 plus, z wnioskiem.

- Po sporej części przypadków takie rozwiązanie oznacza, że materię świadczenia z programu pięćset plus załatwimy, nie wychodząc z domu. Po wypełnieniu wniosku otrzymamy potwierdzenie, hdy został on złożony a mianowicie mejlem albo wewnętrznym komunikatorem banku, a z gminy przyjdzie listem decyzja administracyjna, że świadczenie zostało przyznane - mówi Marczuk.

Podkreśla, że tą jezdnią będzie można też związać się niezbędne załączniki. - Spośród tym, że jeśli jakiś człowiek nie ma skomplikowanej sytuacji rodzinnej i ubiega się o świadczenie na następne lub kolejne dziecko, to wystarczy sam wniosek a mianowicie dodaje.

Dodatkowe informacje

Efekt 500 plus. "Szefie, obniż mi pensję"

Jeśli pojawią się jakieś wątpliwości, gdy są niezbędne dodatkowe oświadczenia lub zaświadczenia, gmina będzie wzywać wnioskodawcę do uzupełnienia informacji.

Pytany, czy banki będą chciały włączyć się do programu - co zapewne stanie się dla nich oznaczało jakiekolwiek dodatkowe koszty - Marczuk przekonuje, że jest wówczas dla nich "super interes". - Pamiętajmy, że miesięczny transfer w ramach aplikacji 500 plus to wydaje się być ok. 1 mld 300 mln zł. A wówczas gdy bank uruchomi taką usługę, to te pieniądze będą dedykowane temu bankowi, bowiem klient raczej nie stanie się szukał nowego konta - mówi wiceminister.

Deklaruje, że już wkrótce stanie się wiadomo, które banki włączą się do programu od czasu 1 kwietnia. - Zdaje się, że docelowo pozostaną to wszystkie banki, ponieważ to dla nich pomyślne rozwiązanie - dodaje.

Po tym, jak ustawa wprowadzająca program 500 dodatkowo została uchwalona i opublikowana, minister cyfryzacji Anna Streżyńska mówiła, że banki, które będą pośredniczyć w składaniu wniosków, zostaną wymienione przy specjalnym, wspólnym obwieszczeniu ministrów rodziny i cyfryzacji. Banki te będą musiały osiągnąć "określone wymagania zapewnienia chronienia składania takich wniosków"; zapewniła przy tym, że na rzecz wszystkich są te tylko wymogi.

Ludzie z polski o 500 plus: pomyślne dla społeczeństwa, złe na rzecz gospodarki

Jej zdaniem pewnie będzie to najpopularniejszy kanał składania wniosków, bo na rzecz wszystkich dostępny. Zwróciła uwagę, że na ePUAP wydaje się być tylko 500 tys. kont, z czego tylko dwie stówy tys. użytkowników ma profil zaufany; tymczasem elektronicznych kont bankowych jest w Polsce 20 mln.

Pomoc gwoli rodzin

Dzięki programowi "Rodzina 500 plus" rodziny przyjmą świadczenie wychowawcze w wysokości pięć stów zł miesięcznie na każde drugie i kolejne milusiński, a jeśli spełnią sprawdzian dochodowe (800 zł dzięki osobę w rodzinie lub 1200 w przypadku najmłodszych z niepełnosprawnościami) - także na pierwsze. Świadczenie stanie się wypłacane do ukończenia za pośrednictwem dzieci 18 lat.

Świadczenie wychowawcze będzie wypłacał urząd miasta, gminy, środowisko pomocy społecznej lub gminne centra do realizacji świadczeń. Będzie ono wypłacane po sposób dogodny dla rodziców, czyli przede wszystkim przelewem na konto lub przy gotówce.

Wniosek na temat świadczenie jest bezpłatny, nie zaakceptować ma żadnych opłat zbytnio złożenie go. Jest to ważna informacja, bo zjawiają się próby wyłudzania gotówki w ten sposób.

Kalendarium programu Rodzina 500 plus.

Autor: Фуат
Związane z
Kategoria
Top Aktualności Komentarze
Google Pixel 2. Premiera smartfonów  Tech
Dwa tygodnie po premierach iphoneów od Apple, Google zaprezentował w środę dwa świeże modele telefonów: Google Pixel 2 i Google Pixel XL 2. Ceny smartfonów w zalezności od klasy wynoszą…...
Cypr - co warto zobaczyć na Cyprze
Cypr to jedna z najpiękniejszych wysp Morza Śródziemnego na temat łagodnym i ciepłym klimacie, nad którą niemal cały rok świeci słońce. Kluczowym punktem na mapie Cypru jest majestatyczna Skała Afrodyty…...
5 gadżetów dla biznesmena
Zarejestrowałeś firmę w urzędzie, założyłeś służbowego maila i wydrukowałeś wizytówki? W końcu jesteś przedsiębiorcą! Czas pomyśleć o „elektronicznym uzbrojeniu”. 1. SmartfonCytując pewnego polityka: wówczas oczywista oczywistość. Smartfon to…...
15 tras pociągów, na wskazane jest oszczędzimy czas - GoEuro  Lifestyle
Podróż samolotem według Europie nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Udowadnia to zespół GoEuro, który przygotował 15 najpopularniejszych tras dzięki Starym Kontynencie, na wskazane jest podróż pociągiem jest szybsza niż pokonanie tego…...
12 listopada wolny od robocie a rozprawy w sądach. Komentarze
Zakupy, podróż, wizyta w przychodni. Kto świętuje przy poniedziałek? Zakupy 12 listopada. Jest decyzja największej sieci w Polsce Przychodnie, szpitale, apteki, szkoły. Który świętuje w poniedziałek? 12 listopada…...
10. Europejski Kongres Gospodarczy przy Katowicach
Około dziesięciu tysięcy gości weźmie udział w rozpoczynającym się czternaście maja w Katowicach X Europejskim Kongresie Gospodarczym. Po stolicy Górnego Śląska, prócz biznesmenów, pojawią się pełnomocnicy rządów i unijni komisarze.…...
Nie znaleziono